Nazywam się Maciej Polański i podobnie jak ty jestem muzykiem, pasjonatem, tworzę i realizuję nagrania, wiele przykładów znajdziesz na musoneo.com. Od kilku lat prowadzę także warsztaty z miksu i masteringu, w ramach których miksuję nagrania uczestników. Jako wykładowca prowadzę również szkolenia dla innych podmiotów, m.in. ADiRD, Red Bull Music Acadamy, Audio Engineering Society, Seazone itd.

 

Swoją przygodę z muzyką rozpocząłem od samodzielnej nauki gry na syntezatorach Casio i komputerowych „trackerach” w latach 80. Jako nastolatek uczyłem się także gry na organach jazzowych JVC i brałem lekcję od rosyjskiego gitarzysty jazzowego w zakresie improwizacji. Będąc na studiach grałem na instrumentach klawiszowych w zespole Funky Trip Foundation, który niedawno po latach nieobecności nagrał debiutancki krążek. Wspólnie z Pawłem Piechurą tworzyłem muzykę elektroniczną w ramach formacji Star Of ’77. Byliśmy jednymi z pierwszych twórców muzyki 2-step  / UK Garage w Polsce, a nasze energetyczne klubowe produkcji z stylistyce house były emitowane przez ogólnopolskie stacje radiowe, a także ukazały się na wielu składankach i płytach promocyjnych.

 

Jako realizator dźwięku mogę pochwalić się opracowaniami dźwiękowymi, post-produkcją reklam i kompozycją muzyczną dla największych stacji telewizyjnych w Polsce (TVP, Polsat, TVN Turbo) oraz agencji filmowych. Przez kilka lat nagrywałem głos do reklam radiowych i telewizyjnych dla dużych klientów korporacyjnych, takich jak Coca Cola, TVN, Telekomunikacja Polska SA, Radiostacja oraz wielu innych. Mój głos można było usłyszeć np. w ogólnopolskich reklamach konkursu Idol („Idola, sponsoruje Rexona”) czy napojów gazowanych („więc kiedy przychodzi pragnienie, podążam za nim i piję Sprite’a”;) Głos do niektórych reklam rejestrowałem w kabinie lektorskiej własnego projektu.

 

W latach 2009-2012 pracowałem jako redaktor naczelny/prowadzący magazynu muzyków i realizatorów dźwięku Estrada i Studio. Łącznie od 2002 roku - kiedy na łamach EiS pojawił się mój pierwszy tekst dot. technologii ReWire - opublikowałem około 2.800 stron (!) tekstów, m.in. poradników, wywiadów oraz testów sprzętu i oprogramowania muzycznego

 

Kiedy ja sam zaczynałem interesować się produkcją muzyki, uruchomienie domowego studia nagrań wiązało się z ogromnym nakładem finansowym (nie było samplerów i instrumentów wirtualnych). Obecnie wykonanie wielu prac dźwiękowych na profesjonalnym poziomie jest kwestią przede wszystkim umiejętności i wiedzy! Tak narodził się pomysł żeby stworzyć miejsce, w którym będzie można za niewielką opłatą abonamentową zyskać dostęp do wciąż rosnącej puli starannie przygotowanych materiałów instruktażowych w ramach Pełnego Dostępu do wszystkich kursów na 180 lub 365 dni.

 

Uważam po prostu, że uczenie się obsługi programów komputerowych, nauki gry czy technik realizacji dźwięku z artykułów lub książek jest znacznie trudniejsze i daje gorsze rezultaty. Dobrze przygotowany kurs wideo pozwala przekazać więcej informacji w krótszym czasie, a także zawrzeć niezwykle istotne przykłady dźwiękowe, a nawet cytaty wideo. To znacznie lepiej przyswajalna forma przekazu i przyjemniejsza w odbiorze:) Oferowane przeze mnie kursy są tworzone w taki sposób, by zawierały możliwie dużą dawkę praktycznych wskazówek i przykładów dźwiękowych. W ramach wybranych kursów miksu udostępniam także profesjonalnie nagrane ślady, które można pobrać na dysk by podjąć próbę ich zmiksowania w oparciu o wskazówki zawarte w tutorialach! Czy może być lepiej? ;)

 

Maciej Polański

 

 

Warsztaty Cubase tips&tricks - DJ Shop Wrocław, 2013

2013, Warsztaty Cubase tips&tricks

DJ Shop Wrocław

       
 

2013, Red Bull Music Academy

BASS CAMP, Wrocław

 

Owocem tej prezentacji w sali

kinowej jest pierwszy w Polsce

kurs produkcji z NI Maschine!

       
 

2014, Studio WMS

 

Od 2014 roku prowadzę warsztaty

z miksu i masteringu oraz produkcji

muzycznej, w których łącznie

wzięło udział blisko 500 osób!

       
 
 

2015, Studio Efektura

 

Do dyspozycji na warsztatach 

mamy znakomite odsłuchy średniego 

pola Genelec 1037B wraz z subwooferami!

 

       
 

2017, Seazone Sopot

 

Warsztaty pt. "Muzyka

elektroniczna w domenie analogowej

- miks i mastering z Maciejem

Polańskim"

 

Tak narodził się mój kurs pt.

 

Analogowe miksowanie

muzyki rockowej

       
 

2017, Seazone Sopot

 

Jako twórca Musoneo zostałem

zaproszony do udziału w panelu dot. 

nowoczesnych form edukacji

muzycznej. 

       
 

2015, 138. międzynarodowy zjazd

realizatorów dźwięku

organizowany przez

Audio Engineering Society

 

W rozszerzonej wersji po polsku

wykład znajdziesz w kursie wideo:

 

Optymalizacja PC

do pracy z dźwiękiem

 

 

 
 
2016, Sesja producencka
z Arkiem Zwolińskim i
Elektrycznym Węgorzem
 
     

 

 
 

2016, Efektura

 

Warsztaty z produkcji muzycznej

Posłuchaj utworów stworzonych przez

uczestników w darmowym cyklu:

 

Analiza muzyczne / dekonstrukcje

       
 

2003, klub Piekarnia, Warszawa

Star Of 77

(Maciej Polański, Paweł Piechura)

 

Live-act w 100% w oparciu

o urządzenia sprzętowe!

 

 

       
 

2004, The Fun Box, płyta winylowa

 

od lewej Paweł Piechura, 

Maciej Polański (Star Of 77), 

Paweł Kocańda (Mechanix) i 

Jacek Kołodziejczyk oraz

Jacek Majewski (Phunkmasters)

 

Więcej info w filmie

 jak wydać muzykę na winylu?

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Musoneo? Zapraszam do lektury wywiadu ze mną na stronie KEI, naszego hostingodawcy