Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Jak działa Musoneo?

Musoneo jest trochę jak… Netflix dla muzyków w Polsce! W ramach stosunkowo niewielkiej opłaty abonamentowej (maksymalnie 20 zł / mies. w przypadku zobowiązanie rocznego) zyskujesz dostęp online do ogromnej puli bardzo starannie przygotowanych filmów instruktarzowych. Jeśli będziesz miał(a) odrobinę szczęścia, być może uda Ci się wykupić Pełny Dostęp w promocji – obserwuj stronę Pełnego Dostępu!

Co więcej, w ramach Pełnego Dostępu do wszystkich kursów, zyskujesz także dostęp do wszystkich nowych kursów, które opublikujemy w przyszłości, w czasie objętym Twoją subskrypcją. Zwykle ich wartość przekracza cenę Pełnego Dostępu w skali roku! 

Czy mogę kupić dostęp do jednego kursu?

Tak, jak najbardziej możesz też wykupić dostęp online do wybranych kursów. Rozpocznij od kursu obsługi swojego programu DAW (np. Ableton Live, PreSonus Studio One, Steinberg Cubase, Native Instruments Maschine czy FL Studio), a w przyszłości rozszerz swoją subskrypcję o inne kursy, które Cię zainteresują lub wykup Pełny Dostęp, kiedy będziesz gotowy poznać wszystkie tajniki miksu i masteringu;) 

Jak znaleźć kurs dla siebie?

1. Wpisz w okno wyszukiwania na górze strony nazwę programu lub jej człon np. „Ableton”, poczekaj 2 sekundy, a w oknie wyszukiwania pojawi się lista kursów, wybierz kurs i przejdź na jego stronę

2. Wpisz w okno wyszukiwania nazwę programu lub umiejętność, np. "Cubase", "miksowanie" czy "programowanie" i wciśnij ENTER. Poniżej pojawi się lista kursów oraz lista filmów dot. szukanego zagadnienia.

Czy kursy dostępne są także w pakietach tematycznych? 

Dla osób, które interesuje jedynie wycinek naszej oferty, np. kursy obsługi danego programu, planujemy oferować pakiety kursów. Dostępność pakietów promocyjnych może być jednak ograniczona w czasie, dlatego warto obserwować stronę pod tym kątem. 

Jeśli dany kurs wchodzi w skład jakiegoś pakietu kursów, to informację o tym znajdziesz na samym dole strony danego kursu. Jak to sprawdzić?Wpisz w okno przeglądarki „Monark”, aby przejść na stronę kursu NI Monark. Na samym dole kursu znajdziesz informację, że ten kurs znajduje się w pakiecie Native Instruments Komplete. Ten pakiet jest w naszej stałej ofercie i będzie w przyszłości podlegał rozbudowie

Na jaki czas mogę wykupić subskrypcję?

Obecnie oferujemy abonamentowy dostęp do wszystkich kursów na 180 i 365 dni. Aktualne ceny sprawdź na stronie Pełnego Dostępu. 

W przypadku wszystkich kursów dostęp można wykupić na 180 dni. Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, że dla zdecydowanej większości użytkowników to dostatecznie dużo czasu by obejrzeć kurs i opanować zaprezentowane w nim procedury i techniki. 

Czy istnieje możliwość pobrania kursów?

Obecnie nie oferujemy formy do pobrania, chociaż nie możemy całkowicie wykluczyć takiej możliwości w przyszłości. Dostęp do poszczególnych kursów, jak i dostęp abonamentowy jest zawsze ograniczony czasowo (odpowiednio do 180 i 365 dni). Mamy jednak nadzieję, że wyznaczone przez nas ramy czasowe są wystarczająco szerokie, by zapewnić Ci komfort korzystania z naszych zasobów wiedzy. 

Nie mogę uruchomić odtwarzania filmów, strona nie działa poprawnie itp...

Po pierwsze, pobierz i zainstaluj najnowszą wersję swojej ulubionej przeglądarki internetowej! To rozwiązuje 99% problemów z odtwarzaniem filmów

 

Po drugie, jeśli okaże się to konieczne - pobierz i zainstaluj najnowszą wersję wtyczki Adobe Flash Player. Można pobrać ją bezpłatnie ze strony http://get.adobe.com/pl/flashplayer/. Wtyczka jest na wyposażeniu niektórych przeglądarek, np. Chrome, więc jej instalacja może nie być konieczna.

 

W pojedynczych wypadkach problemy z odtwarzaniem mogą mieć związek z nietypowymi ustawieniami przeglądarki, nakładkami itp. W takich wypadkach spróbuj przeinstalować swoją przeglądarkę lub uruchom inną "na próbę" (przypominamy, że niezbędny jest Flash Player). 

 

Jeżeli nadal coś jest nie tak, skontaktuj się z nami

 

Obraz jest niewyraźny...

Rozdzielczość filmów jest dostosowywana automatycznie do wielkości okna przeglądarki (jeśli jest bardzo małe, to film nagrany w formacie 4K będzie odtwarzany w rozdzielczości Full HD 1080p lub nawet HD Ready 720p). Możesz też powiększyć player do rozmiarów całego swojego monitora, wówczas film będzie odtwarzany zwykle w maksymalnej dostępnej rozdzielczości. 

Odtwarzanie filmu zatrzymuje się co chwilę…

Rozdzielczość filmu jest automatycznie dopasowywana nie tylko do wielkości okna przeglądarki, ale także do jakości i prędkości Twojego łącza internetowego. Zwykle do płynnego odtwarzania filmów w rozdzielczości 4k wystarczy ok. 30-40 Mbps. Jeśli odtwarzanie filmu zatrzymuje się co chwilę, może to wskazywać na słabe połączenie. Sprawdź prędkość swojego łącza za pomocą powszechnie dostępnych narzędzi, a jeśli korzystać z WiFi poszukaj lepszego miejsca na swój router;)

Możesz też kliknąć w przycisk z „kółkiem zębatym" na pasku przewijania i wybrać rozdzielczość, która zapewni poprawną pracę playera.

Jeśli odtwarzanie filmu zatrzyma się na dobre, po prostu odśwież stronę z filmem i uruchom odtwarzanie od początku!

Dlaczego warto obejrzeć kursy Musoneo?

Ponieważ zostały przygotowane w sposób profesjonalny przez realizatorów i muzyków, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie podejmowanej tematyki (patrz także odp. na pyt. „Dlaczego nasze kursy są takie dobre?”). Dbamy o to, by wiedza była przekazywana w sposób łatwy do zrozumienia, lecz w dynamicznym tempie. Omawiamy alternatywne metody osiągania tych samych celów, wnikając w zaawansowane funkcje i ustawienia oprogramowania po to, byś mogła/mógł sam(a) zadecydować o tym, jaki sposób pracy odpowiada Ci najbardziej. A wszystko to w oparciu o ciekawe przykłady dźwiękowe i fragmenty nagrań. Podobnie jak gotowanie, kreacja muzyczna to sztuka wymagająca nie tylko praktyki, talentu, ale także wiedzy na temat narzędzi i składników, bo to z nich powstaje soniczny wywar. Naszą misją jest pomagać w tworzeniu najwyższej jakości nagrań z wykorzystaniem arsenału najnowocześniejszych technologii i technik realizacji dźwięku.

Dla kogo przeznaczone są kursy?

Kursy przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, muzyków i właścicieli studiów muzycznych/postprodukcyjnych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obsługi określonych aplikacji komputerowych, by pracować szybciej i świadomie korzystać z posiadanych narzędzi: czas – jak wiadomo – to pieniądz. Wskazana jest znajomość podstawowych pojęć związanych z kreacją muzyczną i obsługą programów komputerowych. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana.

Gdzie znajdę szczegółowe informacje o kursach?

Szczegółowe informacje na temat kursów znajdziesz w opisach do nich. Warto także przejrzeć listę odcinków oraz towarzyszące im opisy. Oferujemy zarówno kursy dotyczące obsługi określonych systemów kreacji dźwiękowej, np. programów Ableton Live czy Steinberg Cubase, jak również szereg innych kursów dotyczących konkretnych aspektów realizacji dźwięku, np. programowania rytmów czy kreacji barw. W przypadku tych ostatnich oprogramowanie jest wykorzystywane w roli narzędzia i nie jest przedmiotem szczegółowej prezentacji, toteż omawiane techniki można wykorzystać w pracy z wieloma innymi narzędziami programowymi i sprzętowymi. 

Jakie są dostępne formy zakupu?

Podstawową funkcją portalu ma być dostęp do wszystkich zgromadzonych materiałów wideo i dodatkowych za, jak nam się wydaje, relatywnie niewielką opłatą abonamentową. Wykupując pełny dostęp użytkownicy zyskują dostęp nie tylko do oferowanych w danej chwili materiałów instruktażowych, ale także filmów, które powstaną w przyszłości, tj. w czasie objętym abonamentem.

 

Z myślą o tych użytkownikach, którzy są zainteresowani jedynie wąskim wycinkiem naszej oferty, np. kursem obsługi danego programu, przewidzieliśmy możliwość zakupu dostępu wyłącznie do nich, w odpowiednio niższej cenie.

 

Dlaczego kursy są takie drogie/tanie?

Tworzenie wideo kursów wymaga znacznie większego nakładu czasu, pracy i doświadczenia praktycznego, niż np. przygotowywanie ich w formie pisanej. Podjęliśmy ten wysiłek, ponieważ uważamy, że filmy instruktażowe to najbardziej efektywna forma nauczania, szczególnie w odniesieniu do technik audio-wizualnych. Wierzymy, że nasi użytkownicy docenią nasz wysiłek. Najchętniej oferowalibyśmy nasze kursy nieodpłatnie, ale musimy zadbać o opłacalność i rozwój całego przedsięwzięcia, biorąc pod uwagę wysoce specjalistyczny charakter szkoleń i wąską grupę bardzo wymagających odbiorców. Prawdopodobnie jednak nigdzie nie dowiesz się w tak krótkim czasie tyle, co u nas…

Dlaczego nasze kursy są takie dobre?

Ponieważ kochamy to, co robimy, i wierzymy, że potrafimy zarażać naszym entuzjazmem. Lubimy zaskakiwać Was informacjami o funkcjach, których istnienia nawet nie podejrzewaliście! Z roku na rok oprogramowanie staje się coraz bardziej skomplikowane, a instrukcje obsługi rozrastają się do nieprzyzwoitych rozmiarów. My czytamy je od deski do deski. Tworzenie muzyki oraz wszelkie inne prace dźwiękowe to czysta przyjemność, kiedy dobrze zna się swój warsztat i możliwości oprogramowania. Nad jakością materiałów czuwa twórca portalu, Maciej Polański, wcześniej redaktor naczelny największego magazynu realizatorów dźwięku w Polsce – Estrada i Studio. Poza tym, w tworzeniu filmów udział mają wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, a także utalentowani muzycy, którzy chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i dźwiękami.

W jakiej rozdzielczości prezentowane są materiały wideo?

Obecnie większość filmów oferowanych jest w rozdzielczości 1080p lub 2160p (czyli 4K), dźwięk zgrywany jest natomiast w formacie MP3 z częstotliwością próbkowania 44,1 przy 320 kbps. 

Wykupiłem dostęp. Jak i gdzie mogę oglądać kontent?

Wszędzie! Wideo kursy oferowane są w oparciu o technologie strumienia danych. Do ich oglądania konieczne jest jedynie połączenie z Internetem. Dostęp do zakupionego kontentu wymaga oczywiście zalogowania za pomocą nazwy i hasła. Po udanej autoryzacji płatności do użytkownika automatycznie wysyłana jest wiadomość e-mail z instrukcją dalszego postępowania, w szczególności aktywacji konta. Wierzymy, że takie rozwiązanie jest znacznie szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze, niż chociażby uruchamianie filmów z płyt DVD. 

Czy mogę oglądać te same odcinki wiele razy?

Jak najbardziej tak. Zakładamy, że naturalną rzeczą w przypadku korzystania z tego rodzaju materiałów instruktażowych jest powracanie do wybranych odcinków lub ich fragmentów. Jednak w przypadku stwierdzenia liczby obejrzeń wskazującej na korzystanie z naszych zasobów wiedzy niezgodnie z umową lub ich przeznaczeniem (np. w szczególności stwierdzenia liczby wskazującej na korzystanie z jednego loginu przez wiele osób) zastrzegamy sobie prawo do przesłania użytkownikowi nowych danych dostępowych, a w skrajnych przypadkach nawet zablokowania konta (szczegóły w regulaminie).