Hi-endowe słuchawki Sennheiser HD800S do masteringu

Kurs: Testy

Plan prezentacji

00:00 Wstęp

00:05 Unboxing

00:25 Omówienie słuchawek

01:42 Konstrukcja i wzornictwo

04:42 Proces produkcji HD800S

05:38 Pierwsze wrażenia

07:35 Ocena brzmienia

13:21 Konserwacja i części zamienne

13:58 Izolacja

15:06 Wzmacniacz HDV 820

17:49 Brzmienie słuchawek z dedykowanym wzmacniaczem

22:09 Interfejs audio jako wzmacniacz słuchawkowy

23:09 Podsumowanie

Historia

HD800 pojawiły się na rynku w 2009 roku i szybko zdobyły uznanie w świecie audiofilów, wyróżniając się niespotykanym dotąd bardzo niskim poziomem zniekształceń oraz wyjątkową sceną dźwiękowa. 800S natomiast pojawiły się w roku 2015, wzmocniono przetwarzanie niskim tonów i udoskonalono je pod kątem akustycznym. O tym, że to bardzo udana konstrukcja świadczy chociażby to, że są produkowane do dnia dzisiejszego. 

Konstrukcja

Konstrukcja słuchawek zrobiła na mnie duże wrażenie. Są zaskakująco lekkie jak na produkt audiofilski, bo ważą zaledwie 330 g. Ponoć to zasługa doboru materiałów, które są stosowane w przemyśle lotniczym i kosmicznym, które cechuje duża wytrzymałość i niewielki ciężar. Są to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie testowałem. Regulacja pałąka nagłownego jest bardzo duża i przebiega skokowo w 10 krokach dla strony lewej i prawej. Trzeba tylko od razu przyzwyczaić się je do chwytania za obudowę nauszników, bo ogromne 56 mm przetworniki – największe z jakim się dotąd spotkałem w słuchawkach dynamicznych - oddzielone są jedynie delikatną metalową siateczką. 

Zauważyłem także, że konstrukcja jest bardzo zwarta, rozciąganiu pałąka czy obracaniu nauszników w ramach przewidzianego zakresu nie towarzyszą żadne odgłosy, co jest bolączką większości słuchawek z niższych przedziałów cenowych. 

Producent chwali się, że niezwykła detaliczność brzmienia wynika z zastosowania opatentowanej technologii absorbcji, która pozwala tłumić wszelkie rezonanse i eliminować zjawisko maskowania, które wpływa na nasz słuch w ten sposób, że słabiej odbieramy wysokie tony jeśli jednocześnie w niższych zakresach występują głośniejsze dźwięki. Także ta kosmiczna obudowa, to nie tylko wygląd i wzornictwo, ale przede wszystkim względy techniczne. 

Konserwacja

O ile w przypadku zakupu słuchawek za kilkaset złotych zwykle nie myślałem o tym, jak przebiega pielęgnacja czy konserwacja, to w przypadku słuchawek za ponad 6000 zł takie pytanie sobie zacząłem zadawać. Osłony przeciwkurzowe wykonane z siatki 3D można zdjąć i umyć pod bieżącą wodą, a poduszki i wyściółkę pałąka nagłownego można samodzielnie wymienić. Procedurę opisuje instrukcja, także w języku polskim. 

Izolacja

Jeśli chodzi o izolację, to te słuchawki są… „przeźroczyste”. Dźwięk generowany przez blisko 6-centymetrowe przetworniki przedostaje się bez trudu przez metalową siateczkę na zewnątrz. Zapomnijcie zatem o tym, że usiądziecie na fotelu w rogu pomieszczania z tymi słuchawkami i że domownicy Was nie zauważą. Zauważą i – co więcej – będą natychmiast wiedzieć, czego w danej chwili słuchacie. Czy to zarzut? Nie, po prostu otwarta konstrukcja słuchawek sprzyja uzyskaniu niezwykłej precyzji i szczegółowości odsłuchu, ale też przedostawaniu się dźwięku na zewnątrz i z tym trzeba się pogodzić. Wysoka jakość dźwięku sprzyja natomiast głośnemu odsłuchowi i dźwięku dobiegające z zewnątrz nie przeszkadzają w osłuchu. 

Wrażenia z odsłuchu

Jak grają te słuchawki? To, co robi niesamowite wrażenie, to niezwykła klarowność i szczegółowość słuchawek w najwyższych pasmach a także głębia sceny dźwiękowej i przestrzeń - niezależnie od tego czy zarejestrowana za pomocą mikrofonów czy też uzyskana sztucznie za pomocą procesorów pogłosowych czy efektów typu delay. Słychać każdy detal, dźwięk jest niewiarygodnie dynamiczny i klarowny. W gęstych aranżacjach wyraźnie słychać także elementy umieszczone na dalszych planach, gitary czy instrumenty perkusyjne rozrzucone w panoramie. 

Zupełnie nie zgadzam się z opiniami w różnych recenzjach audiofilskich, że słuchawki brzmią chwilami ostro – nic podobnego, to głównie błędy popełnione na etapie realizacji nagrań sprawiają, że ten czy inny element brzmi matowo lub ostro właśnie. Nawet w nagraniach uchodzących za świetnie zrealizowane lub nawet audiofilskie, czasem słyszę zbyt mocno wybijające pojedyncze sylaby wokalne czy nawet gdzieś może nie do końca – jak na dzisiejsze, wyśrubowane standardy - przypilnowane sybilanty. W studiu miałem okazję słuchać bardzo wielu nagrań i wyrobić sobie na ich temat zdanie. Wiem, jakie są ich silne, a jakie słabe strony. Wybitnie zrealizowane nagrania brzmią na tych słuchawkach… wybitne – po prostu. 

Wybitna jest także prezentacja średnicy. Pasma od 200 Hz do okolic 5kHz są przetwarzane w niemal całkowicie neutralny sposób. To sprawia, że fortepiany i gitary są prezentowane z niezwykłą precyzją, a ścieżki wokalne brzmią blisko, ciepło i szczegółowo. Ogromną przyjemność sprawił mi odsłuch różnych grup wokalnych, jak choćby Take Six, Manhattan Tranfer czy choćby popisów Bobbyiego McFerrina. Głębia sceny dźwiękowej jest tak duża, że rozbrzmiewające w tle chórki czy głosy rozmieszczone w różnych punktach panoramy są prezentowane bardzo wyraźnie i precyzyjnie. Za piękne przetwarzanie środka na tle konkurencji chwaliłem już inne modele słuchawek Sennheisera poniżej 1000 zł, ale w przypadku HD800S neutralność na całkowicie nowy poziom. 

W porównaniu do słuchawek o konstrukcji zamkniętej, które zwykle cechuje pewne uwypuklenie niskich rejestrów, HD800S przetwarzają bas w bardzo szlachetny, neutralny sposób. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie także precyzja tego basu. Niskie tony są czyste i głębokie, w nagraniach urbanistycznych nie brakuje solidnego pulsu stopy, choć już słuchając nagrań stricte klubowych czy miałem niekiedy ochotę podbić o 2-3 dB, żeby jeszcze lepiej poczuć ten bas. Takie podbicie okazało się jednak męczące i nienaturalne w odniesieniu do większości płyt jazzowych czy fusion. Podsumowując, moim zdaniem basu nie jest ani za dużo, ani za mało, ale najważniejsze jest to, że dźwięk jest precyzyjny i dynamiczny.

W ogóle ilość basu jest bardzo względna. Jedni wykonawcy czy może właściwie bardziej ich realizatorzy dążą do uzyskania potężnego dołu, stosując subbasowe elementy, saturację i enhancery, inni stawiają bardziej na dynamikę i groove. W jednym ze swoich filmików pokazuję 5 sposobów na uzyskanie takiego właśnie bardzo głębokiego basu – podam link w opisie do filmu, Poza tym to także funkcja gatunku, a nawet tonacji. W nagraniach klubowych często realizowanych w tonacji F bas nie schodzi tak nisko jak we współczesnym trapie. Z kolei wiele popowych nagrań z lat 80 i 90 jest dość lekka w basie, to samo dotyczy muzyki funk. 

HDV 820

Do współpracy ze słuchawkami HD 800S firma Senneheiser stworzyła hi-endowy wzmacniacz HDV 820. Sygnał do wzmacniacza możemy doprowadzić poprzez połączenie niesymetryczne lub symetryczne, a także cyfrowo poprzez złącza koaksjalne, USB lub optyczne. Ja zdecydowałem się na to ostatnie, wykorzystując wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy. Można także urządzenie podłączyć bezpośrednio do komputera PC lub Mac poprzez złącze USB, ale mnie wygodniej było korzystać z posiadanego interfejsu. 

Na przedzie znajdziemy aż cztery złącza do podłączenia słuchawek, pierwsze jest niewyważone, pozostałe są ją wyważone. W zestawie ze słuchawkami otrzymałem też specjalny symetryzowany kabel. Przyznam szczerze, że nie zauważyłem istotnej różnicy w brzmieniu, pewnie dlatego że rozłączenie kabli i podłączenie ich chwilę trwa i po kilkunastu sekundach stwierdzenie różnic jest bardzo trudne. Zauważyłem natomiast że przy połączeniu 5-pinowym słuchawki grały o wiele głośniej. Zapewne więc z elektrycznego punktu widzenia, to zapewne optymalniejsze warunki pracy dla wzmacniacza słuchawkowego. Przy połączeniu symetrycznym wzmacniacz jest w stanie dostarczyć słuchawkom o oporności 600 ohmów prąd na poziomie 480 mW@1kHz. Bez problemu zatem napędzi nawet 4 pary słuchawek takich jak HD 800S (sic!)

Zakres wzmocnienia jest zatem bardzo duży i w przypadku połączenia niesymetrycznego do głośnego odsłuchu muzyki rozrywkowej w większości wypadków przy połączeniu niesymetrycznym wystarczy ustawienie potencjometru na godzinę 11 lub 12. Ale rozumiem po co ta druga połowa zakresu. O ile słuchając muzyki urbanistycznej czy nawet jazzowej raczej nie chciałem przekraczać połowy, o tyle w przypadku muzyki poważnej, filmowej czy orkiestrowej, obfitującej w bardzo ciche i głośne fragmenty muzyczne, czasem ten zapas się przydaje. Konwersja cyfrowo-analogowa stoi na bardzo wysokim poziomie, dynamika przekracza 115 dB, a przesłuchy pomiędzy kanałami zredukowano do poziomu poniżej 93 dB (przy 1 kHz). To, co chyba jednak najważniejsze, nawet przy bardzo dużym wzmocnieniu nie wkradają się żadne zniekształcenia. Zresztą ich poziom zredukowano do uwaga, 0.001% i to jest parametr kluczowy. 

Dźwięk HD800s z tym wzmacniaczem jest wyjątkowo plastyczny, ultra-szczegółowy, a jednocześnie miękki, muzyczny, bez ostrości. W porównaniu do posiadanego przeze mnie interfejsu RME Babyface Pro FS, którego parametry na papierze są zbliżone (zwłaszcza jeśli chodzi o dynamikę i przesłuchy), wzmacniacz Sennheisera przenosi odsłuch na nowy, wyższy poziom. Dźwięk zyskuje na detaliczności i dynamice, znacznie lepsza jest separacja pomiędzy instrumentami. Słychać też odrobinę zaokrąglenie w basie, puls jest nieco mocniejszy i w mojej ocenie w zupełności wystarczający do odsłuchu większości gatunków muzycznych. Barwa dźwięku jest zbliżona, ale diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach, a tych po prostu słychać na dedykowanym wzmacniaczu więcej, lepsza jest także stereofonia. I choć jestem mile zaskoczony, że wzmacniacz słuchawkowy RME o mocy zaledwie 70-90 mW (bo jest zasilany tylko z portu USB), był w stanie bez problemu i bez słyszalnych zniekształceń napędzić te słuchawki, to jednak chwilami dźwięk był odrobinę mniej muzyczny, nawet ostrawy w głośnym odsłuchu. Sennheiser HDV 820 natomiast odtwarzał tą samą muzykę z lekkością i przyjemną dla ucha barwą. Przełączając się z HDV820 na wzmacniacz RME Babyface Pro FS wyraźnie słyszałem, że bardzo delikatnie zawęża się stereofonia i dźwięk jest odrobinę mniej dynamiczny – to bardzo subtelna różnica, ale jednak zauważalna. 

Co ciekawe kiedy jednak połączyłem główne wyjście interfejsu RME, którego dynamika we specyfikacji sięga 118 dB, różnic o których wspomniałem już nie słychać – dźwięk zyskuje miękką i dynamiczną zarazem sygnaturę dzięki wzmacniaczowi HDV820. Można stąd wysnuć wniosek, że jakość konwerterów DA zastosowanych w HDV820 i RME Babyface Pro FS jest zbliżona. Jeśli dysponujecie podobnej klasy interfejsem, być może dobrym pomysłem będzie zakup samego wzmacniacza słuchawkowego, jak wersja bez konwertera HDVA600. 

Słuchawki można także podłączyć w sposób symetryczny do wzmacniacza HDv820 za pomocą specjalnego kabla, który jest dołączony. Wówczas można wykrzesać ze wzmacniacza jeszcze więcej mocy i przy tych samych ustawieniach potencjometru Volume słuchawki grają po prostu o wiele głośniej. Wydaje się też, że są minimalnie bardziej detaliczne, ale przyznam że nie jestem tych odczuć w 100% pewien, głównie dlatego że przełączanie kabli zajmuje sporo czasu i trudno dostosować głośność do identycznego poziomu, więc słuch mógł płatać mi figle. Myślę, że warto korzystać z połączeń symetrycznych, jeśli tylko wzmacniacz słuchawkowy taką możliwość oferuje, ale wydaje się, że jakość dźwięku, dynamika, detaliczność i głębia sceny dźwiękowej zależy jednak przede wszystkich od konwerterów DA i samych układów wzmacniających, moim zdaniem w mniejszym stopniu od rodzaju połączenia.

Podsumowanie

HD800S są tak szczegółowe, że zacząłem bardzo, bardzo żałować, że kilka lat temu swoją płytotekę CD zgrałem do formatu MP3, bo te słuchawki natychmiast ujawniają że mamy do czynienia z formatem stratnym. Dźwięk zakodowany do MP3 jest wyraźnie mniej klarowny, brakuje mu w górze szlachetności, powietrza. Już zacząłem myśleć o subskrypcji muzyki w formatach bezstratnych, bo nie mogę już słuchać swoich MP3. 

Największą chyba przyjemność sprawia mi odkrywanie na nowo nagrań, które już znam albo wydawało mi się że świetnie znam, bo dzięki słuchawkom byłem w stanie usłyszeć ukryte na drugim czy trzecim planie szczegóły, pojedyncze uderzenia perkusjonaliów, dźwięki palców odrywanych od strun, oddechy, ciche postękiwania czy nucenie pianistów, wbrew pozorom dość często rejestrowane przez czułe mikrofonowy pojemnościowe. Poza tym słuchawki pozwalają też szybko ocenić subiektywne odczucia związane z barwą, czy dźwięk jest ciepły, mięsisty, matowy, a także czy gdzieś nie występuje nagromadzenie energii, przekłada się na matowienie barwy, ostrość itd. Bo choć jako realizatorzy dźwięku mamy do dyspozycji szereg narzędzi, jak korektory dynamiczne czy dynamiczne, supresory rezoansów, to dobór ich parametrów czy choćby nawet głębokości działania często stanowi spore wyzwanie. 

Za pomocą słuchawek mogę łatwiej nawet niż w odsłuchu głośnikowym ocenić głębię sceny dźwiękowej, jakość pogłosów i ich dobór. Szczególnie cieszy mnie także, że te słuchawki trafiły do mnie właśnie teraz kiedy tworzę kurs pt. Pogłos w produkcji muzycznej, bo dają naprawdę niesamowite poczucie przestrzeni a pozycjonowanie w trybie binarualnym na HD800S to czysta magia. W kursie zamierzam też pokazać właśnie jak zmienić wirtualne położenie dźwięku na scenie dźwiękowej i choć odsłuch głośnikowy rządzi się swoimi prawami, łatwiej zapanować nad pogłosami elektronicznymi. 

Z punktu widzenia realizacji nagrań, są to wymarzone słuchawki dla osób, które myślą nie tylko o tym, by porównywać swoje miksy z nagraniami komercyjnymi, ale także by wykonywać samodzielnie tzw. mastering, czyli finalną obróbkę nagrań przed ich publikacją. Po prostu na tych słuchawkach słychać wszelkie różnice barwowe. Subtelna saturacja, drobne ruchy korektorem są natychmiast ujawniane. 

 

 

Lista odcinków Testy

 1. Ableton Live 11 | Obsługa nowych funkcji i efektów 1 access_time19min 22sek Ableton Live 11 | Obsługa nowych funkcji i efektów
 2. Porównanie mikrofonów Shure SM7B vs Shure MV7 2 access_time22min 51sek Porównanie mikrofonów Shure SM7B vs Shure MV7
 3. AKAI MPK Mini mk3 vs ARTURIA Minilab mk2 3 access_time15min 53sek AKAI MPK Mini mk3 vs ARTURIA Minilab mk2
 4. Arturia Pigments 3.0 4 access_time 7min 50sek Arturia Pigments 3.0
 5. Klawiatura komputerowa Editors Keys do Ableton Live 5 access_time 8min 1sek Klawiatura komputerowa Editors Keys do Ableton Live
 6. Chroma Caps - nakładki na potencjometry 6 access_time 2min 37sek Chroma Caps - nakładki na potencjometry
 7. Wzmacniacz słuchawkowy Topping A90 7 access_time19min 23sek Wzmacniacz słuchawkowy Topping A90
 8. Arturia Polybrute 8 access_time39min 35sek Arturia Polybrute
 9. Słuchawki od 1000 zł do 2500 zł 9 access_time49min 52sek Słuchawki od 1000 zł do 2500 zł
 10. Słuchawki do 1000 zł 10 access_time25min 47sek Słuchawki do 1000 zł
 11. Słuchawki do 500 zł 11 access_time25min 56sek Słuchawki do 500 zł
 12. Słuchawki do 250 zł 12 access_time26min 9sek Słuchawki do 250 zł
 13. Monitory studyjne bluetooth do 1000 zł 13 access_time21min 15sek Monitory studyjne bluetooth do 1000 zł
 14. Novation Circuit TRACKS 14 access_time30min 21sek Novation Circuit TRACKS
 15. Massive X Our House Expansion 15 access_time 6min 20sek Massive X Our House Expansion
 16. Hi-endowe słuchawki Sennheiser HD800S do masteringu 16 access_time25min 20sek Hi-endowe słuchawki Sennheiser HD800S do masteringu
 17. Arturia Emulator II V - dlaczego warto go mieć? 17 access_time14min 32sek Arturia Emulator II V - dlaczego warto go mieć?
 18. Arturia Stage-73 2 18 access_time 7min 1sek Arturia Stage-73 2
 19. Massive X pierwsze wrażenia 19 access_time13min 11sek Massive X pierwsze wrażenia
 20. Roland TR-6S & MC-101 doskonała para! 20 access_time13min 7sek Roland TR-6S & MC-101 doskonała para!
 21. Roland TR6S 21 access_time10min 58sek Roland TR6S
 22. Loopcloud 22 access_time 6min 23sek Loopcloud
 23. Monitory studyjne do 2000 zł 23 access_time15min 44sek Monitory studyjne do 2000 zł
 24. PSP Hertzrider 2 24 access_time 8min 15sek PSP Hertzrider 2
 25. Rack 500: SSL, Elysia, Wes Audio 25 access_time15min 50sek Rack 500: SSL, Elysia, Wes Audio
 26. Kultowy chorus Dimension D powraca 26 access_time 5min 44sek Kultowy chorus Dimension D powraca
 27. Novation Launchkey MK3 27 access_time17min 14sek Novation Launchkey MK3
 28. Interfejs Scarlett 18i20 i OctoPre Dynamic 28 access_time17min 26sek Interfejs Scarlett 18i20 i OctoPre Dynamic
 29. Soothe dynamiczny supresor rezonansów 29 access_time12min 46sek Soothe dynamiczny supresor rezonansów
 30. Zalety pracy na stojąco z Flyingdesk 30 access_time 9min 27sek Zalety pracy na stojąco z Flyingdesk
 31. Arturia AudioFuse 31 access_time21min 7sek Arturia AudioFuse
 32. Monitory APS Klasik 2020 32 access_time15min 58sek Monitory APS Klasik 2020
 33. Novation Circuit MonoStation 33 access_time15min 19sek Novation Circuit MonoStation
 34. Band-in-a-Box 34 access_time22min 43sek Band-in-a-Box
 35. Maschine+ moje przemyślenia 35 access_time13min 4sek Maschine+ moje przemyślenia
 36. Maschine MK3 36 access_time24min 2sek Maschine MK3
 37. NI Komplete Kontrol MK2 37 access_time18min 24sek NI Komplete Kontrol MK2
 38. Vegas Pro 15 Edit 38 access_time18min 9sek Vegas Pro 15 Edit
 39. Ableton Live 10 39 access_time23min 1sek Ableton Live 10
 40. Reason 10 vs Reason Essentials 10 40 access_time13min 52sek Reason 10 vs Reason Essentials 10
 41. Roland SH-01A 41 access_time23min 40sek Roland SH-01A
 42. Roland D-05 42 access_time21min 51sek Roland D-05
 43. Roland SE-02 43 access_time36min 43sek Roland SE-02
 44. Roland TR-08 44 access_time19min 36sek Roland TR-08
 45. Steinberg Cubase 9.5 45 access_time10min 43sek Steinberg Cubase 9.5
 46. Mastering Clödie z iZotope Ozone 8 46 access_time11min 35sek Mastering Clödie z iZotope Ozone 8
 47. iZotope Neutron 2 First Look 47 access_time 1min 35sek iZotope Neutron 2 First Look
 48. Arturia Minibrute 2 48 access_time23min 42sek Arturia Minibrute 2
 49. Arturia Minibrute 2s 49 access_time19min 12sek Arturia Minibrute 2s
 50. Arturia Minibrute 2 vs 2s 50 access_time 5min 49sek Arturia Minibrute 2 vs 2s
 51. Arturia Pigments 51 access_time 4min 28sek Arturia Pigments
 52. Arturia Keystep - który model wybrać? 52 access_time17min 36sek Arturia Keystep - który model wybrać?
 53. Monitory studyjne do 1000 zł 53 access_time11min 35sek Monitory studyjne do 1000 zł
 54. Arturia V Collection 6 54 access_time17min 15sek Arturia V Collection 6
 55. Bezprzewodowe przełączniki AirTurn 55 access_time10min 14sek Bezprzewodowe przełączniki AirTurn
 56. Generowanie akordów i melodii za pomocą Orb Composer Suite 2.0 56 access_time 7min 28sek Generowanie akordów i melodii za pomocą Orb Composer Suite 2.0
 57. Musikmesse 2018 - jak się przygotować? 57 access_time 6min 5sek Musikmesse 2018 - jak się przygotować?
 58. Jak usunąć lub wyodrębnić wokal z piosenki z RX8? 58 access_time 8min 47sek Jak usunąć lub wyodrębnić wokal z piosenki z RX8?
 59. Monitory studyjne do 5000 zł 59 access_time12min 50sek Monitory studyjne do 5000 zł
 60. Wyodrębniam wokal, bas i perkusję ze znanych nagrań! 60 access_time19min 38sek Wyodrębniam wokal, bas i perkusję ze znanych nagrań!
 61. OEK Sound SPIFF 61 access_time12min 18sek OEK Sound SPIFF
 62. FL Studio 20 RC 62 access_time 7min 44sek FL Studio 20 RC
 63. Jaka klawiatura MIDI? 63 access_time16min 21sek Jaka klawiatura MIDI?
 64. Band in a Box 2018 - Co nowego? 64 access_time18min 1sek Band in a Box 2018 - Co nowego?
 65. Arturia 3 PreAmps 65 access_time19min 23sek Arturia 3 PreAmps
 66. Iso Puck (izolatory pod monitory) 66 access_time 3min 20sek Iso Puck (izolatory pod monitory)
 67. Wielki test latencji 67 access_time10min 39sek Wielki test latencji
 68. Arturia Mini-Filter 68 access_time 9min 10sek Arturia Mini-Filter
 69. Arturia SEM Filter 69 access_time 8min 59sek Arturia SEM Filter
 70. Arturia M12 Filter 70 access_time 7min 2sek Arturia M12 Filter
 71. Joue - innowacyjny kontroler MIDI 71 access_time20min 17sek Joue - innowacyjny kontroler MIDI
 72. MIDI Fighter Twister 72 access_time13min 0sek MIDI Fighter Twister
 73. MF Twister z Drum Rack 73 access_time 3min 58sek MF Twister z Drum Rack
 74. MF Twister z Ableton Live (skrypt) 74 access_time 4min 54sek MF Twister z Ableton Live (skrypt)
 75. MF Twister sekwencer Reason 75 access_time 1min 8sek MF Twister sekwencer Reason
 76. Midi Fighter 64 76 access_time 4min 17sek Midi Fighter 64
 77. Midi Fighter 3D 77 access_time14min 11sek Midi Fighter 3D
 78. Maschine Mikro MK3 78 access_time17min 11sek Maschine Mikro MK3
 79. Maschine MK3 vs Mikro MK3 79 access_time17min 15sek Maschine MK3 vs Mikro MK3
 80. Przyszłość syntezy? 80 access_time 9min 0sek Przyszłość syntezy?
 81. Klawiatury MIDIPLUS X mini 81 access_time 5min 8sek Klawiatury MIDIPLUS X mini
 82. Klawiatura sterująca MIDIPLUS X6 i X8 82 access_time 6min 54sek Klawiatura sterująca MIDIPLUS X6 i X8
 83. Instrumenty MIDIPLUS X Pro 83 access_time 6min 20sek Instrumenty MIDIPLUS X Pro
 84. Porównanie MIDIPLUS X vs X Pro 84 access_time 5min 37sek Porównanie MIDIPLUS X vs X Pro
 85. Ableton Live 10 Intro vs Standard vs Suite 85 access_time 9min 1sek Ableton Live 10 Intro vs Standard vs Suite
 86. Akai FIRE! 86 access_time15min 43sek Akai FIRE!
 87. Klawiatura MIDI Novation SL Mk3 87 access_time20min 12sek Klawiatura MIDI Novation SL Mk3
 88. Laptop do produkcji muzyki - jak wybrać? 88 access_time21min 16sek Laptop do produkcji muzyki - jak wybrać?
 89. Muzyczny hardware i MIDI SOLUTIONS 89 access_time17min 15sek Muzyczny hardware i MIDI SOLUTIONS
 90. Arturia MatrixBrute 90 access_time21min 34sek Arturia MatrixBrute
 91. Akai Force 91 access_time30min 52sek Akai Force
 92. Arturia V Collection 7 92 access_time10min 23sek Arturia V Collection 7
 93. Captain Plugins - najlepszy sposób na akordy! 93 access_time21min 2sek Captain Plugins - najlepszy sposób na akordy!
 94. Behringer Model D 94 access_time17min 28sek Behringer Model D
 95. Interfejsy Komplete Audio 1 & 2 95 access_time14min 12sek Interfejsy Komplete Audio 1 & 2
 96. NI Komplete Kontrol A49 96 access_time19min 54sek NI Komplete Kontrol A49
 97. iZotope Neutron 3 97 access_time21min 52sek iZotope Neutron 3
 98. 12 silników syntezy Arturia MicroFreak 98 access_time15min 12sek 12 silników syntezy Arturia MicroFreak
 99. FLEX nowy darmowy synth w FL Studio! 99 access_time 9min 10sek FLEX nowy darmowy synth w FL Studio!
 100. Focusrite Scarlett 3rd Gen 100 access_time19min 15sek Focusrite Scarlett 3rd Gen
 101. Band-in-a-Box jako wtyczka w Twoim DAW 101 access_time20min 32sek Band-in-a-Box jako wtyczka w Twoim DAW
 102. Studiologic Sledge 2.0 102 access_time19min 52sek Studiologic Sledge 2.0
 103. Świętujemy 10 lat Maschine 103 access_time 9min 16sek Świętujemy 10 lat Maschine
 104. Arturia MicroLab 104 access_time 5min 45sek Arturia MicroLab
 105. RME UC vs Focusrite Scarlett 3rd Gen 105 access_time 6min 48sek RME UC vs Focusrite Scarlett 3rd Gen
 106. Roland MC-101 vs MC-707 106 access_time30min 2sek Roland MC-101 vs MC-707
 107. Novation Launchpad X 107 access_time 8min 12sek Novation Launchpad X
 108. Domowe Studio do 2500 zł 108 access_time16min 47sek Domowe Studio do 2500 zł
 109. Jak ustawić monitory studyjne PART 1 109 access_time 2min 23sek Jak ustawić monitory studyjne PART 1
 110. Domowe Studio do 5500 zł 110 access_time17min 55sek Domowe Studio do 5500 zł
 111. Jak ustawić monitory studyjne PART 2 111 access_time 3min 6sek Jak ustawić monitory studyjne PART 2
 112. PSP Pianoverb darmowa wtyczka 112 access_time 5min 40sek PSP Pianoverb darmowa wtyczka
 113. Novation Launchkey Mini MK3 113 access_time18min 40sek Novation Launchkey Mini MK3
 114. Jak ustawić monitory studyjne PART 3 114 access_time 3min 6sek Jak ustawić monitory studyjne PART 3
 115. Domowe Studio do 15000 zł 115 access_time15min 7sek Domowe Studio do 15000 zł
 116. Jak ustawić monitory studyjne? PART 4 116 access_time 3min 7sek Jak ustawić monitory studyjne? PART 4
 117. Captain Beat 117 access_time 7min 42sek Captain Beat
 118. V Collection 7.1 kompatybilne z NKS 118 access_time 7min 8sek V Collection 7.1 kompatybilne z NKS
 119. Co kupić, żeby stworzyć Domowe Studio nagrań? 119 access_time18min 38sek Co kupić, żeby stworzyć Domowe Studio nagrań?
 120. Loopcloud 5 120 access_time17min 35sek Loopcloud 5
 121. Homerecording Hasła 121 access_time 5min 4sek Homerecording Hasła
 122. Launchpad X vs Mini Mk3 122 access_time 8min 30sek Launchpad X vs Mini Mk3
 123. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 1 z 9) 123 access_time 1min 18sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 1 z 9)
 124. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 2 z 9) 124 access_time 4min 35sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 2 z 9)
 125. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 3 z 9) 125 access_time 4min 19sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 3 z 9)
 126. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 4 z 9) 126 access_time 1min 22sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 4 z 9)
 127. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 5 z 9) 127 access_time 8min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 5 z 9)
 128. Launchpad jako sterownik DAW dla Maschine 128 access_time12min 1sek Launchpad jako sterownik DAW dla Maschine
 129. Launchpad jako sterownik DAW dla Cubase 129 access_time11min 43sek Launchpad jako sterownik DAW dla Cubase
 130. Launchpad jako sterownik DAW dla Reaper 130 access_time 5min 18sek Launchpad jako sterownik DAW dla Reaper
 131. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 6 z 9) 131 access_time 1min 12sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 6 z 9)
 132. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 7 z 9) 132 access_time 3min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 7 z 9)
 133. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 8 z 9) 133 access_time 2min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 8 z 9)
 134. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 9 z 9) 134 access_time 3min 40sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 9 z 9)
 135. Arturia Audiofuse 8Pre 135 access_time19min 3sek Arturia Audiofuse 8Pre
 136. Novation Summit 136 access_time21min 31sek Novation Summit
 137. Kompresja pasmowa w praktyce z PSP oldTimer MB 137 access_time11min 57sek Kompresja pasmowa w praktyce z PSP oldTimer MB
 138. Arturia REV Intensity 138 access_time 7min 47sek Arturia REV Intensity
 139. JAKI MIKROFON Rode NT1-A vs Sontronics STC-20? 139 access_time 7min 22sek JAKI MIKROFON Rode NT1-A vs Sontronics STC-20?
 140. Arturia AudioFuse Studio 140 access_time17min 51sek Arturia AudioFuse Studio
 141. Launchpad Pro Mk3 141 access_time19min 2sek Launchpad Pro Mk3
 142. NOWY Launchpad Pro MK3 vs STARY Launchpad PRO 142 access_time 2min 56sek NOWY Launchpad Pro MK3 vs STARY Launchpad PRO
 143. Launchpad Pro MK3 vs Ableton Push 2 143 access_time 4min 15sek Launchpad Pro MK3 vs Ableton Push 2
 144. Arturia Keystep Pro 144 access_time27min 37sek Arturia Keystep Pro
 145. PSP InfiniStrip 145 access_time 7min 47sek PSP InfiniStrip
 146. KRK Rokit 4 Gen i 7 porad jak ustawić monitory studyjne 146 access_time11min 42sek KRK Rokit 4 Gen i 7 porad jak ustawić monitory studyjne
 147. Ozone 9 Elements za darmo! 147 access_time13min 2sek Ozone 9 Elements za darmo!
 148. Arturia OB-Xa First Look 148 access_time 7min 45sek Arturia OB-Xa First Look
 149. Jaki sekwencer sprzętowy wybrać? 149 access_time37min 36sek Jaki sekwencer sprzętowy wybrać?
 150. Monitory studyjne JBL 306p MK2 150 access_time 9min 50sek Monitory studyjne JBL 306p MK2
 151. LEVELS, Czy Twoje nagranie nadaje się do publikacji? 151 access_time14min 5sek LEVELS, Czy Twoje nagranie nadaje się do publikacji?
 152. Mikrofon USB BOYA BY-PM700 152 access_time10min 13sek Mikrofon USB BOYA BY-PM700
 153. Jak uzyskać perferkcyjny bas z BASSROOM? 153 access_time 9min 22sek Jak uzyskać perferkcyjny bas z BASSROOM?
 154. Jak działa korekcja na masteringu z MIXROOM? 154 access_time 8min 46sek Jak działa korekcja na masteringu z MIXROOM?
 155. Czym jest Push? 155 access_time 7min 43sek Czym jest Push?
 156. Prezentacja Elektron Machinedrum SPS1 MKII 156 access_time 9min 25sek Prezentacja Elektron Machinedrum SPS1 MKII
 157. Moog Sub Phatty - prezentacja 157 access_time 9min 22sek Moog Sub Phatty - prezentacja
 158. DAW online na przykładzie Audiotool 158 access_time12min 8sek DAW online na przykładzie Audiotool
 159. Roland TR8 159 access_time16min 53sek Roland TR8
 160. Novation Launchpad95 160 access_time 8min 27sek Novation Launchpad95
 161. Klawiatura Novation z systemem Automap 161 access_time 9min 29sek Klawiatura Novation z systemem Automap
 162. Maschine i darmowe sample 162 access_time 9min 6sek Maschine i darmowe sample
 163. Novation Bass Station II 163 access_time14min 20sek Novation Bass Station II
 164. Roland System-1 (pokaz przedpremierowy) 164 access_time 6min 24sek Roland System-1 (pokaz przedpremierowy)
 165. Novation Ultranova 165 access_time15min 49sek Novation Ultranova
 166. Sprzętowy pierwowzór Massive? 166 access_time 7min 12sek Sprzętowy pierwowzór Massive?
 167. M-Audio Trigger Finger Pro 167 access_time17min 1sek M-Audio Trigger Finger Pro
 168. Novation Mininova 168 access_time 9min 36sek Novation Mininova
 169. Arturia Brass 2.0 169 access_time13min 33sek Arturia Brass 2.0
 170. Novation Launch Control XL 170 access_time12min 33sek Novation Launch Control XL
 171. Roland SH-101 Plug-out 171 access_time14min 39sek Roland SH-101 Plug-out
 172. iZotope Ozone 6 172 access_time13min 2sek iZotope Ozone 6
 173. Massive Demo Project 173 access_time 7min 32sek Massive Demo Project
 174. Focusrite Scarlett Solo Studio Pack 174 access_time 9min 18sek Focusrite Scarlett Solo Studio Pack
 175. NI Replika 175 access_time 6min 53sek NI Replika
 176. Aktualizacja Maschine 2.2 176 access_time16min 12sek Aktualizacja Maschine 2.2
 177. Isotonik Novation Launch Sync 177 access_time12min 27sek Isotonik Novation Launch Sync
 178. Novation Audio Hub 2x4 178 access_time 7min 5sek Novation Audio Hub 2x4
 179. Lush-101 179 access_time15min 3sek Lush-101
 180. Musoneo Stereo FX 180 access_time 3min 18sek Musoneo Stereo FX
 181. iZotope Ozone 6.1 181 access_time 6min 20sek iZotope Ozone 6.1
 182. Improwizacja 182 access_time 4min 57sek Improwizacja
 183. Akai Rhythm Wolf 183 access_time10min 44sek Akai Rhythm Wolf
 184. Ableton Live 9 - najlepsza aplikacja do miksowania? 184 access_time 8min 13sek Ableton Live 9 - najlepsza aplikacja do miksowania?
 185. Roland MX-1 185 access_time18min 13sek Roland MX-1
 186. Roland JD-Xi 186 access_time21min 5sek Roland JD-Xi
 187. Roland VT-3 187 access_time 7min 28sek Roland VT-3
 188. Sound Morphing 188 access_time 8min 31sek Sound Morphing
 189. Słuchawki AKG K702 189 access_time 8min 37sek Słuchawki AKG K702
 190. I edycja warsztatów z miksu i masteringu! 190 access_time 1min 8sek I edycja warsztatów z miksu i masteringu!
 191. iZotope Iris 2 191 access_time 7min 36sek iZotope Iris 2
 192. Presonus Studio One 3 192 access_time26min 14sek Presonus Studio One 3
 193. D16 Antresol 193 access_time11min 19sek D16 Antresol
 194. Novation Launchpad PRO 194 access_time18min 17sek Novation Launchpad PRO
 195. PSPaudioware Lotary 195 access_time 8min 36sek PSPaudioware Lotary
 196. Automatyczny mastering z LANDR 196 access_time15min 19sek Automatyczny mastering z LANDR
 197. iPad w roli sterownika Studio One 3 197 access_time 5min 16sek iPad w roli sterownika Studio One 3
 198. Novation Launchkey MKII 49 198 access_time 9min 51sek Novation Launchkey MKII 49
 199. Arturia Minibrute 199 access_time11min 19sek Arturia Minibrute
 200. Roland System 100 200 access_time 7min 20sek Roland System 100
 201. Bitwig 1.2 beta 201 access_time 7min 42sek Bitwig 1.2 beta
 202. Splice 202 access_time11min 10sek Splice
 203. Novation Circuit 203 access_time17min 48sek Novation Circuit
 204. Ableton Live 9.5 204 access_time10min 31sek Ableton Live 9.5
 205. Ableton Push 2 205 access_time 4min 34sek Ableton Push 2
 206. iZotope Ozone 7 206 access_time19min 16sek iZotope Ozone 7
 207. Roland JU-06 207 access_time15min 25sek Roland JU-06
 208. Roland JX-03 208 access_time15min 30sek Roland JX-03
 209. Roland JX-03 vs JX-3P 209 access_time 7min 11sek Roland JX-03 vs JX-3P
 210. Roland JP-08 210 access_time13min 59sek Roland JP-08
 211. Roland JU06 vs Juno106 211 access_time 8min 16sek Roland JU06 vs Juno106
 212. Roland Boutique JP-08 vs JU-06 vs JX-03 212 access_time 5min 53sek Roland Boutique JP-08 vs JU-06 vs JX-03
 213. Universal Audio Apollo Twin 213 access_time18min 23sek Universal Audio Apollo Twin
 214. Universal Apollo 8 214 access_time12min 44sek Universal Apollo 8
 215. Wtyczki Universal Audio w miksie 215 access_time 7min 30sek Wtyczki Universal Audio w miksie
 216. Podpis na spektrogramie 216 access_time 6min 29sek Podpis na spektrogramie
 217. PSP 2445 217 access_time 9min 26sek PSP 2445
 218. Mastering z PSP E27 218 access_time10min 10sek Mastering z PSP E27
 219. Ultranova vs Mininova 219 access_time16min 7sek Ultranova vs Mininova
 220. Novation Circuit vs Mininova 220 access_time 3min 30sek Novation Circuit vs Mininova
 221. Isotonik Novation Circuit Editor 221 access_time 9min 7sek Isotonik Novation Circuit Editor
 222. Naucz się grać na padach z Melodics 222 access_time 8min 16sek Naucz się grać na padach z Melodics
 223. Improwizacja (warsztaty z produkcji) 223 access_time 5min 29sek Improwizacja (warsztaty z produkcji)
 224. Roland JD-XA demo 224 access_time 5min 12sek Roland JD-XA demo
 225. PSP SpringBox 225 access_time 6min 27sek PSP SpringBox
 226. Roland JD-XA (odcinek 1 z 2) 226 access_time16min 58sek Roland JD-XA (odcinek 1 z 2)
 227. Roland JD-XA (odcinek 2 z 2) 227 access_time16min 53sek Roland JD-XA (odcinek 2 z 2)
 228. PSP stompDelay 228 access_time12min 24sek PSP stompDelay
 229. Steinberg Wavelab 9 Pro 229 access_time16min 45sek Steinberg Wavelab 9 Pro
 230. d16 Frontier limiter 230 access_time10min 37sek d16 Frontier limiter
 231. Vizzable, czyli wizuazacje w programie Live 9 231 access_time11min 53sek Vizzable, czyli wizuazacje w programie Live 9
 232. PSP 608 z naszymi presetami 232 access_time14min 3sek PSP 608 z naszymi presetami
 233. Live 9.6.2 i zmiany w obsłudze Ableton Push 2 233 access_time 9min 39sek Live 9.6.2 i zmiany w obsłudze Ableton Push 2
 234. d16 Punchbox 234 access_time16min 10sek d16 Punchbox
 235. Ableton Live 9.7 235 access_time12min 23sek Ableton Live 9.7
 236. Modern 8bit - pakiet sampli 236 access_time 5min 4sek Modern 8bit - pakiet sampli
 237. Indent Unfiltered Audio 237 access_time 5min 18sek Indent Unfiltered Audio
 238. Native Instruments Komplete 11 238 access_time21min 4sek Native Instruments Komplete 11
 239. d16 Decimort 2 239 access_time11min 22sek d16 Decimort 2
 240. Skale muzyczne i Launchpad Pro 240 access_time 9min 34sek Skale muzyczne i Launchpad Pro
 241. Maschine JAM 241 access_time12min 23sek Maschine JAM
 242. Roland System-8 (fabryczne barwy) 242 access_time 3min 54sek Roland System-8 (fabryczne barwy)
 243. Roland System 8 243 access_time31min 28sek Roland System 8
 244. Roland TB-03 244 access_time15min 11sek Roland TB-03
 245. Roland VP-03 245 access_time14min 4sek Roland VP-03
 246. Roland TR-09 246 access_time21min 59sek Roland TR-09
 247. Musoneo Deep Chords Sample Pack 247 access_time 8min 51sek Musoneo Deep Chords Sample Pack
 248. Arturia Minifilter V 248 access_time 6min 52sek Arturia Minifilter V
 249. Filtry w muzyce i PSP stompFilter 249 access_time14min 24sek Filtry w muzyce i PSP stompFilter
 250. Torba na kontroler Casebag 250 access_time 7min 29sek Torba na kontroler Casebag
 251. Novation Peak (first look) 251 access_time 4min 57sek Novation Peak (first look)
 252. DARMOWE SAMPLE Pysh Musoneo Kits 252 access_time 4min 37sek DARMOWE SAMPLE Pysh Musoneo Kits
 253. Pocket Operators PO-20, PO-24, PO-28 253 access_time12min 17sek Pocket Operators PO-20, PO-24, PO-28
 254. Jaki kontroler MIDI wybrać 254 access_time23min 42sek Jaki kontroler MIDI wybrać
 255. Maschine Expansion - Motor Impact 255 access_time 5min 36sek Maschine Expansion - Motor Impact
 256. Systemy bezprzewodowe Boya 256 access_time11min 9sek Systemy bezprzewodowe Boya

Dostęp do wszystkich >226 godzin kursów za jedyne 189 zł / 365 dni!
+ GRATIS wszystkie nowe kursy

Naucz się z nami obsługi oprogramowania, poznaj tajniki miksu i masteringu!