Monitory APS Klasik 2020

Historia Klasika

Model APS Klasik od 2015 roku zebrał tony pozytywnych recenzji w sieci i szybko stał się podstawowym narzędziem pracy dla ogromnej grupy realizatorów dźwięku w małych studiach i domowych pracowniach na całym świecie, wyznaczając standardy jakościowe dla monitorów bliskiego pola, dostępnych w rozsądnej cenie.

Pięcioletnia obecność Klasika na rynku pozwoliła producentowi zebrać ogromną liczbę komentarzy i spostrzeżeń od użytkowników i… postanowił on tą wiedzę wykorzystać. Prace nad nowym modelem trwały ponoć 12 miesięcy. W rezultacie w 2020 roku pojawiała się mocniejsza, głośniejsza i ulepszona pod wieloma względami wersja Klasik 2020.

 

Opis

Podobnie jak poprzedni model, nowe monitory wyposażono w przetwornik wysokotonowy z metalową kopułką o średnicy aż 19 mm (czyli 3/4”) oraz nisko-średniotonowy o średnicy 18 cm, czyli w przybliżeniu 7”. Konsekwencją małej średnicy tweetera jest zapewne dość wysoko ustawiona częstotliwość podziału, tj. na 3,2kHz. Pasmo przenoszenia nowych Klasików zawiera się w przedziale od 39Hz do 25 kHz (przy 2dB spadku), choć podczas testów z niemal równą odczuwalną głośnością słyszeliśmy częstotliwości z okolic 35Hz a nawet niższe, o czym więcej w dalszej części testu.

 

Większa moc

Kolejną rzeczą, którą warto poprawić – ze względu na rynek amerykański – udało się zwiększyć moc o około 50 procent. We wnętrzu nowych Klasików umieszczono wzmacniacze pracujące w klasie AB o mocy aż 100W (czyli aż o 25-30W więcej dla każdego przetwornika niż w poprzedniej wersji). Wzmacniacze konstrukcja autorska, nowe są lepiej zestrojone fazowo. Prawdopodobnie to główny powód wzrostu wagi pojedynczego monitora z 8,5kg do ponad 12kg. Jednocześnie zwiększyła się także skuteczność mierzona dla pary –  ze 111dB SPL do 113,5dB SPL. Nieznacznie zmieniły się także wymiary odbudowy. Nowa, nieco większa obudowa ma sprzyjać jeszcze bardziej naturalnemu przetwarzaniu środkowego pasma.

 

Bass Reflex

W porównaniu do poprzedniej wersji zaprojektowano od nowa port bass-reflex. Celem było osiągniecie bardziej precyzyjnego basu oraz redukcja zawirowań powietrza przy odtwarzaniu niskich tonów o dużym natężeniu. W miejsce klasycznego bass-reflexu, postawiono na bass reflex półkowy, który sprawdza w subwooferach i nie generuje zbyt wiele turbulencji. W toku projektowania zadecydowano ze względów praktycznych, że częścią bass-reflexu będzie tylna płyta aluminiowa. W poprzedniej wersji był mały płaskownik, który był też radiatorem. Dla wersji 2020 przeprojektowano elektronikę by mogła być częścią bass refleksu. W rezultacie osiągnięto nieznacznie mniejsze rozciągnięcie w dół, ale za to bardziej precyzyjnie odtwarzane są pasma środkowe, a to wszystko dzięki uzyskaniu tego lepszego balansu tonalnego. Z jednej strony mamy wyższy SPL, ale też lepsze odprowadzanie ciepła.

 

Charakterystyka fazowa

W przypadku nowych Klasików i AEON 2 większy nacisk położono na charakterystykę fazową, przy czym nie chodzi o to o emisję poszczególnych dźwięków, ale o to żeby dotarły do naszych uszu w odpowiednim czasie. Większość starszych głośników pomimo wypłaszczonej charakterystyki SPL, emituje te dźwięku z różnymi przesunięciami. Po prostu element zwrotnicy wprowadzana mocne zniekształcenia grupowe, pochodne zniekształcenia fazy, w efekcie duże opóźnienia czasowe. Zastosowano tu nie tylko optymalizację pod kątem charakterystyki pasmowej, ale też fazowej. Takie podejście jest stosowane przez firmę APS od modelu Trinity, czyli jeśli się nie mylę od około 2011 roku, bo wtedy na targach Musikmesse miała miejsce ich premiera.

Konstruktorzy twierdzą,  że charakterystyki amplitudowe nowych i starszych modeli choćby Aeonów są zbliżone, ale charakterystyka fazowa nowych zestawów głośnikowych, w tym Klasików jest istotnie lepsza. Sporo wysiłku włożono także w projekt elektroniczny. Przebieg czasowy sygnału jest wierniejszy w przypadku nowych Klasików, innymi słowy w polu akustycznym Klassików fala prostokątna pozostaje prostokątna, zniekształcenia są  znacznie mniejsze. Klasik 2020 otwiera nową serię 2020, jeśli chodzi o ulepszenia konstrukcji.

 

Kierunkowość

Monitory mają bardzo klasyczny kształt. To co od razu mnie uderzyło podczas pierwszych testów w moje pracowni, to niezwykła separacja kanałów. Monitory są dość kierunkowe, lecz jednocześnie bardzo łatwo zlokalizować dokładnie umiejscowienie poszczególnych elementów miksu w panoramie.

 

Z tyłu

Na tylnej płycie znajdziemy wejścia w formacie XLR oraz RCA, a także zestaw regulatorów, m.in. ośmiopozycyjny przełącznik poziomu czułości o skoku 1.5dB, przełącznik poziomu głośnika wysokotonowego (-1.5dB, 0dB, 1.5dB) oraz trójpozycyjny kontroler basu. Pozycja Passive jest zalecana w przypadku współpracy monitora z subwooferem, choć biorąc pod uwagę rozszerzone w kierunku najniższych częstotliwości słyszalnych pasmo przenoszenia zapewne niewiele osób zdecyduje się na takie rozwiązanie w domowym czy projektowym studiu nagrań.Logo i Sygnalizacja

Podświetlanie logo, nawiązuje do droższych modeli. Dodatkowo, w przypadku gdy do monitora podany jest zbyt mocny sygnał, sygnalizacja logo zaczyna się świecić na czerwono. Ponadto tylne przełączniki są metalowe, nie plastikowe jak w poprzednim Klasiku, obudowa jest bardzo szczelna, więc nie ma mowy o żadnych świstach nawet przy bardzo głośnym odsłuchu itd. Zastosowano lepsze, droższe elementy oraz innowacyjną konstrukcję bass reflex.

 

A tak opisuje zmiany producent:

Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy monitor, który:
– brzmi jeszcze naturalniej,
– charakteryzuje się czytelniejszą i bardziej przejrzystą średnicą,
– odtwarza bas z większą kontrolą i precyzją,
– posiada bardziej praktyczną regulację głębokości basu,
– odtwarza materiał dźwiękowy z mniejszymi zniekształceniami nieliniowymi,
– pozwala na uzyskanie większych poziomów dźwięku SPLmax,
– wyposażony jest w optyczny wskaźnik LED przesterowania końcówki mocy „clipping”,
– a także, w którym całość pasma ma większą dynamikę.

Wymienione wyżej zalety uzyskaliśmy poprzez:
– optymalizację pracy głośnika średnio-niskotonowego w większej objętości obudowy, zarówno pod względem wychylenia membrany, jak też prądów i pól elektromagnetycznych związanych z cewką głośnikową,
– wprowadzenie kontrolowanej stratności, co skutkuje odtworzeniem zalet obudowy zamkniętej, przy jednoczesnym zachowaniu zalet obudowy bass-reflex,
– całkowite przeprojektowanie tunelu bass-reflex,
– nowe rozwiązania w zakresie equalizacji basu,
– usztywnienie obudowy głośnikowej i mechanicznej konstrukcji elektroniki,
– zwiększenie o 33% mocy wzmacniaczy toru wysokotonowego i średnio-niskotonowego, przy jednoczesnej optymalizacji pracy wzmacniaczy dla większej objętości obudowy i zoptymalizowanej equalizacji basu,
– wprowadzenie praktycznych dla realizatora pozycji przełącznika głębokości basu, przy jednoczesnej sygnalizacji efektu „clipping” umieszczonej na froncie pod grafiką logo,
– szereg ulepszeń i zmian konstrukcji elektroniki pod względem elektrycznym, mechanicznym i akustycznym, a także pod względem powtarzalności i niezawodności.

 

Lista odcinków Testy sprzętu i oprogramowania muzycznego

 1. Sztuczna inteligencja i trendy w muzyce 2024 1 access_time15min 30sek Sztuczna inteligencja i trendy w muzyce 2024
 2. Sztuczna inteligencja w muzyce 2 access_time34min 0sek Sztuczna inteligencja w muzyce
 3. Brainworx bx_glue 3 access_time10min 35sek Brainworx bx_glue
 4. Native Instruments Glaze 2 4 access_time 3min 41sek Native Instruments Glaze 2
 5. Apogee Symphony Desktop 5 access_time29min 31sek Apogee Symphony Desktop
 6. Arturia Astrolab GAME CHANGER 6 access_time33min 15sek Arturia Astrolab GAME CHANGER
 7. Polyend Tracker Mini | kieszonkowy groovebox 7 access_time23min 38sek Polyend Tracker Mini | kieszonkowy groovebox
 8. KRK Rokit G5 | Test wszystkich modeli! 8 access_time18min 39sek KRK Rokit G5 | Test wszystkich modeli!
 9. Chór 100000 głosów Jacoba Colliera DARMOWY PLUGIN 9 access_time 4min 4sek Chór 100000 głosów Jacoba Colliera DARMOWY PLUGIN
 10. Slate VSX vs dearVR MIX 10 access_time14min 10sek Slate VSX vs dearVR MIX
 11. Sennheiser HD490 Pro Plus 11 access_time25min 58sek Sennheiser HD490 Pro Plus
 12. Yamaha SEQTRAK 12 access_time35min 24sek Yamaha SEQTRAK
 13. Interfejs audio Neumann MT48 13 access_time28min 19sek Interfejs audio Neumann MT48
 14. Arturia 16 Rig 14 access_time23min 39sek Arturia 16 Rig
 15. Neumann NDH-30 | Sluchawki zamiast monitorów? 15 access_time17min 19sek Neumann NDH-30 | Sluchawki zamiast monitorów?
 16. iZotope VEA obróbka głosu lektorskiego 16 access_time12min 3sek iZotope VEA obróbka głosu lektorskiego
 17. WIELKI TEST Słuchawek 17 access_time53min 1sek WIELKI TEST Słuchawek
 18. Teenage Engineering K.O. II 18 access_time25min 3sek Teenage Engineering K.O. II
 19. Baby Audio Transit 19 access_time 9min 14sek Baby Audio Transit
 20. Aż 10 powodów żeby przejść na CUBASE! 20 access_time10min 11sek Aż 10 powodów żeby przejść na CUBASE!
 21. Izolacja głosu i usuwanie dźwięków tła z nagrania 21 access_time20min 11sek Izolacja głosu i usuwanie dźwięków tła z nagrania
 22. iZotope Nectar 4 22 access_time15min 31sek iZotope Nectar 4
 23. iZotope Ozone 11 23 access_time21min 14sek iZotope Ozone 11
 24. Focusrite Scarlett 4th Gen | Solo vs 2i2 24 access_time13min 58sek Focusrite Scarlett 4th Gen | Solo vs 2i2
 25. Arturia Acid V 25 access_time 5min 52sek Arturia Acid V
 26. Antelope Audio Discrete 8 Pro Synergy Core 26 access_time33min 39sek Antelope Audio Discrete 8 Pro Synergy Core
 27. D16 Lush 2 | Analogowa petarda! 27 access_time11min 34sek D16 Lush 2 | Analogowa petarda!
 28. Arturia FX Collection 4 | SOUND DEMO 28 access_time 7min 56sek Arturia FX Collection 4 | SOUND DEMO
 29. Vocal Colors 29 access_time 7min 4sek Vocal Colors
 30. Arturia KeyLab Essential 61 30 access_time23min 8sek Arturia KeyLab Essential 61
 31. Teenage Engineering TX-6 31 access_time 8min 52sek Teenage Engineering TX-6
 32. Teenage Engineering OP-1 Field 32 access_time37min 5sek Teenage Engineering OP-1 Field
 33. House'owe banki od Native Instruments 33 access_time 9min 30sek House'owe banki od Native Instruments
 34. Endlesss | Darmowe oprogramowanie i automat do improwizacji! 34 access_time 2min 37sek Endlesss | Darmowe oprogramowanie i automat do improwizacji!
 35. Lexicon PSP 42 35 access_time 7min 40sek Lexicon PSP 42
 36. Profesjonalny mikrofon dynamiczny Universal Audio SD-1 36 access_time14min 31sek Profesjonalny mikrofon dynamiczny Universal Audio SD-1
 37. Slate VSX | Monitory studyjne w słuchawkach 37 access_time20min 51sek Slate VSX | Monitory studyjne w słuchawkach
 38. Arturia Pigments 4 38 access_time10min 37sek Arturia Pigments 4
 39. Polyend Tracker vs Polyend Play 39 access_time24min 1sek Polyend Tracker vs Polyend Play
 40. Arturia MiniFreak 40 access_time36min 45sek Arturia MiniFreak
 41. iZotope Audiolens 41 access_time 5min 13sek iZotope Audiolens
 42. PreSonus Studio One 6 | lepszy niż kiedykolwiek! 42 access_time10min 19sek PreSonus Studio One 6 | lepszy niż kiedykolwiek!
 43. Arturia MiniLab 3 43 access_time17min 10sek Arturia MiniLab 3
 44. Polyend Play 44 access_time19min 15sek Polyend Play
 45. Sonarworks SoundID Reference | kalibracja odsłuchu 45 access_time19min 9sek Sonarworks SoundID Reference | kalibracja odsłuchu
 46. EVO 16 interfejs audio ze Smart Gain 46 access_time22min 17sek EVO 16 interfejs audio ze Smart Gain
 47. D16 Phoscyon 2 47 access_time 8min 56sek D16 Phoscyon 2
 48. Audient iD44 48 access_time20min 28sek Audient iD44
 49. Arturia FX Collection 3 49 access_time11min 47sek Arturia FX Collection 3
 50. LANDR FX | efekty obsługiwane jednym potencjometrem 50 access_time16min 38sek LANDR FX | efekty obsługiwane jednym potencjometrem
 51. Expressive E Touche SE innowacyjny kontroler 51 access_time23min 14sek Expressive E Touche SE innowacyjny kontroler
 52. Arturia Korg MS-20 V 52 access_time14min 38sek Arturia Korg MS-20 V
 53. Novation FLKey 37 vs FLKey Mini 53 access_time 9min 39sek Novation FLKey 37 vs FLKey Mini
 54. Expressive E Touche 54 access_time21min 28sek Expressive E Touche
 55. Novation FLkey 37 i FLkey Mini 55 access_time25min 9sek Novation FLkey 37 i FLkey Mini
 56. Przewodnik po mikrofonach 56 Wykup dostęp access_time15min 14sek Przewodnik po mikrofonach
 57. Analog Cases - pokrowce na Twój hardware 57 access_time 7min 47sek Analog Cases - pokrowce na Twój hardware
 58. Interfejsy audio Focusrite Clarett+ 58 access_time24min 34sek Interfejsy audio Focusrite Clarett+
 59. beyerdynamic DT770 Pro 32 80 czy 250 Ohm? 59 access_time 5min 2sek beyerdynamic DT770 Pro 32 80 czy 250 Ohm?
 60. beyerdynamic DT700 Pro X vs DT770 Pro 60 access_time16min 7sek beyerdynamic DT700 Pro X vs DT770 Pro
 61. Przenośna kabina wokalowa | Aston Microphones Halo 61 access_time13min 18sek Przenośna kabina wokalowa | Aston Microphones Halo
 62. Słuchawki otwarte czy zamknięte? DT700 PRO X vs DT900 PRO X 62 access_time16min 2sek Słuchawki otwarte czy zamknięte? DT700 PRO X vs DT900 PRO X
 63. Cableguys ShaperBox 2 63 access_time10min 49sek Cableguys ShaperBox 2
 64. Adaptacja akustyczna studia wg Vicoustic 64 access_time19min 2sek Adaptacja akustyczna studia wg Vicoustic
 65. Małe monitory Bluetooth do 600zł 65 access_time15min 27sek Małe monitory Bluetooth do 600zł
 66. Grooveboksy na baterie 66 access_time29min 23sek Grooveboksy na baterie
 67. Mikrofon pojemnościowy CKMOVA SXM-3 67 access_time 7min 29sek Mikrofon pojemnościowy CKMOVA SXM-3
 68. Mikrofon USB CKMOVA SUM3 68 access_time 7min 25sek Mikrofon USB CKMOVA SUM3
 69. Circuit Rhythm vs Tracks 69 access_time21min 54sek Circuit Rhythm vs Tracks
 70. Arturia MiniFuse 70 access_time17min 58sek Arturia MiniFuse
 71. Arturia SQ80 V | Pierwsze wrażenia 71 access_time 5min 43sek Arturia SQ80 V | Pierwsze wrażenia
 72. Community Drive 2021 72 access_time 6min 36sek Community Drive 2021
 73. Polyend Tracker 73 access_time44min 54sek Polyend Tracker
 74. Kable SSQ | Wymiana kabli w mojej pracowni 74 access_time 4min 55sek Kable SSQ | Wymiana kabli w mojej pracowni
 75. Systemy bezprzewodowe Boya 75 access_time11min 9sek Systemy bezprzewodowe Boya
 76. Ableton Live 11 - którą wersję wybrać? 76 access_time25min 14sek Ableton Live 11 - którą wersję wybrać?
 77. Teenage Enginieering OP-1 wciąż warte swojej ceny? 77 access_time16min 38sek Teenage Enginieering OP-1 wciąż warte swojej ceny?
 78. Syntezatory OP-1 78 access_time 8min 35sek Syntezatory OP-1
 79. Arturia FX Collection 2 | Bus Force 79 access_time 9min 42sek Arturia FX Collection 2 | Bus Force
 80. Ableton Live 11 | Obsługa nowych funkcji i efektów 80 access_time19min 22sek Ableton Live 11 | Obsługa nowych funkcji i efektów
 81. Porównanie mikrofonów Shure SM7B vs Shure MV7 81 access_time22min 51sek Porównanie mikrofonów Shure SM7B vs Shure MV7
 82. AKAI MPK Mini mk3 vs ARTURIA Minilab mk2 82 access_time15min 53sek AKAI MPK Mini mk3 vs ARTURIA Minilab mk2
 83. Arturia Pigments 3.0 83 access_time 7min 50sek Arturia Pigments 3.0
 84. Klawiatura komputerowa Editors Keys do Ableton Live 84 access_time 8min 1sek Klawiatura komputerowa Editors Keys do Ableton Live
 85. Chroma Caps - nakładki na potencjometry 85 access_time 2min 37sek Chroma Caps - nakładki na potencjometry
 86. Wzmacniacz słuchawkowy Topping A90 86 access_time19min 23sek Wzmacniacz słuchawkowy Topping A90
 87. Arturia Polybrute 87 access_time39min 35sek Arturia Polybrute
 88. Słuchawki od 1000 zł do 2500 zł 88 access_time49min 52sek Słuchawki od 1000 zł do 2500 zł
 89. Słuchawki do 1000 zł 89 access_time25min 47sek Słuchawki do 1000 zł
 90. Słuchawki do 500 zł 90 access_time25min 56sek Słuchawki do 500 zł
 91. Słuchawki do 250 zł 91 access_time26min 9sek Słuchawki do 250 zł
 92. Monitory studyjne bluetooth do 1000 zł 92 access_time21min 15sek Monitory studyjne bluetooth do 1000 zł
 93. Novation Circuit TRACKS 93 access_time30min 21sek Novation Circuit TRACKS
 94. Massive X Our House Expansion 94 access_time 6min 20sek Massive X Our House Expansion
 95. Hi-endowe słuchawki Sennheiser HD800S do masteringu 95 access_time25min 20sek Hi-endowe słuchawki Sennheiser HD800S do masteringu
 96. Arturia Emulator II V - dlaczego warto go mieć? 96 access_time14min 32sek Arturia Emulator II V - dlaczego warto go mieć?
 97. Arturia Stage-73 2 97 access_time 7min 1sek Arturia Stage-73 2
 98. Massive X pierwsze wrażenia 98 access_time13min 11sek Massive X pierwsze wrażenia
 99. Roland TR-6S & MC-101 doskonała para! 99 access_time13min 7sek Roland TR-6S & MC-101 doskonała para!
 100. Roland TR6S 100 access_time10min 58sek Roland TR6S
 101. Loopcloud 101 access_time 6min 23sek Loopcloud
 102. Monitory studyjne do 2000 zł 102 access_time15min 44sek Monitory studyjne do 2000 zł
 103. Rack 500: SSL, Elysia, Wes Audio 103 access_time15min 50sek Rack 500: SSL, Elysia, Wes Audio
 104. Kultowy chorus Dimension D powraca 104 access_time 5min 44sek Kultowy chorus Dimension D powraca
 105. Novation Launchkey MK3 105 access_time17min 14sek Novation Launchkey MK3
 106. Interfejs Scarlett 18i20 i OctoPre Dynamic 106 access_time17min 26sek Interfejs Scarlett 18i20 i OctoPre Dynamic
 107. Soothe dynamiczny supresor rezonansów 107 access_time12min 46sek Soothe dynamiczny supresor rezonansów
 108. Zalety pracy na stojąco z Flyingdesk 108 access_time 9min 27sek Zalety pracy na stojąco z Flyingdesk
 109. Arturia AudioFuse 109 access_time21min 7sek Arturia AudioFuse
 110. Monitory APS Klasik 2020 110 access_time15min 58sek Monitory APS Klasik 2020
 111. Novation Circuit MonoStation 111 access_time15min 19sek Novation Circuit MonoStation
 112. Band-in-a-Box 112 access_time22min 43sek Band-in-a-Box
 113. Maschine+ moje przemyślenia 113 access_time13min 4sek Maschine+ moje przemyślenia
 114. Maschine MK3 114 access_time24min 2sek Maschine MK3
 115. NI Komplete Kontrol MK2 115 access_time18min 24sek NI Komplete Kontrol MK2
 116. Vegas Pro 15 Edit 116 access_time18min 9sek Vegas Pro 15 Edit
 117. Ableton Live 10 117 access_time23min 1sek Ableton Live 10
 118. Reason 10 vs Reason Essentials 10 118 access_time13min 52sek Reason 10 vs Reason Essentials 10
 119. Roland SH-01A 119 access_time23min 40sek Roland SH-01A
 120. Roland D-05 120 access_time21min 51sek Roland D-05
 121. Roland SE-02 121 access_time36min 43sek Roland SE-02
 122. Roland TR-08 122 access_time19min 36sek Roland TR-08
 123. Steinberg Cubase 9.5 123 access_time10min 43sek Steinberg Cubase 9.5
 124. Mastering Clödie z iZotope Ozone 8 124 access_time11min 35sek Mastering Clödie z iZotope Ozone 8
 125. iZotope Neutron 2 First Look 125 access_time 1min 35sek iZotope Neutron 2 First Look
 126. Arturia Minibrute 2 126 access_time23min 42sek Arturia Minibrute 2
 127. Arturia Minibrute 2s 127 access_time19min 12sek Arturia Minibrute 2s
 128. Arturia Minibrute 2 vs 2s 128 access_time 5min 49sek Arturia Minibrute 2 vs 2s
 129. Arturia Pigments 129 access_time 4min 28sek Arturia Pigments
 130. Arturia Keystep - który model wybrać? 130 access_time17min 36sek Arturia Keystep - który model wybrać?
 131. Monitory studyjne do 1000 zł 131 access_time11min 35sek Monitory studyjne do 1000 zł
 132. Arturia V Collection 6 132 access_time17min 15sek Arturia V Collection 6
 133. Bezprzewodowe przełączniki AirTurn 133 access_time10min 14sek Bezprzewodowe przełączniki AirTurn
 134. Generowanie akordów i melodii za pomocą Orb Composer Suite 2.0 134 access_time 7min 28sek Generowanie akordów i melodii za pomocą Orb Composer Suite 2.0
 135. Musikmesse 2018 - jak się przygotować? 135 access_time 6min 5sek Musikmesse 2018 - jak się przygotować?
 136. Jak usunąć lub wyodrębnić wokal z piosenki z RX8? 136 access_time 8min 47sek Jak usunąć lub wyodrębnić wokal z piosenki z RX8?
 137. Monitory studyjne do 5000 zł 137 access_time12min 50sek Monitory studyjne do 5000 zł
 138. Wyodrębniam wokal, bas i perkusję ze znanych nagrań! 138 access_time19min 38sek Wyodrębniam wokal, bas i perkusję ze znanych nagrań!
 139. OEK Sound SPIFF 139 access_time12min 18sek OEK Sound SPIFF
 140. FL Studio 20 RC 140 access_time 7min 44sek FL Studio 20 RC
 141. Jaka klawiatura MIDI? 141 access_time16min 21sek Jaka klawiatura MIDI?
 142. Band in a Box 2018 - Co nowego? 142 access_time18min 1sek Band in a Box 2018 - Co nowego?
 143. Arturia 3 PreAmps 143 access_time19min 23sek Arturia 3 PreAmps
 144. Iso Puck (izolatory pod monitory) 144 access_time 3min 20sek Iso Puck (izolatory pod monitory)
 145. Wielki test latencji 145 access_time10min 39sek Wielki test latencji
 146. Arturia Mini-Filter 146 access_time 9min 10sek Arturia Mini-Filter
 147. Arturia SEM Filter 147 access_time 8min 59sek Arturia SEM Filter
 148. Arturia M12 Filter 148 access_time 7min 2sek Arturia M12 Filter
 149. Joue - innowacyjny kontroler MIDI 149 access_time20min 17sek Joue - innowacyjny kontroler MIDI
 150. MIDI Fighter Twister 150 access_time13min 0sek MIDI Fighter Twister
 151. MF Twister z Drum Rack 151 access_time 3min 58sek MF Twister z Drum Rack
 152. MF Twister z Ableton Live (skrypt) 152 access_time 4min 54sek MF Twister z Ableton Live (skrypt)
 153. MF Twister sekwencer Reason 153 access_time 1min 8sek MF Twister sekwencer Reason
 154. Midi Fighter 64 154 access_time 4min 17sek Midi Fighter 64
 155. Midi Fighter 3D 155 access_time14min 11sek Midi Fighter 3D
 156. Maschine Mikro MK3 156 access_time17min 11sek Maschine Mikro MK3
 157. Maschine MK3 vs Mikro MK3 157 access_time17min 15sek Maschine MK3 vs Mikro MK3
 158. Przyszłość syntezy? 158 access_time 9min 0sek Przyszłość syntezy?
 159. Klawiatury MIDIPLUS X mini 159 access_time 5min 8sek Klawiatury MIDIPLUS X mini
 160. Klawiatura sterująca MIDIPLUS X6 i X8 160 access_time 6min 54sek Klawiatura sterująca MIDIPLUS X6 i X8
 161. Instrumenty MIDIPLUS X Pro 161 access_time 6min 20sek Instrumenty MIDIPLUS X Pro
 162. Porównanie MIDIPLUS X vs X Pro 162 access_time 5min 37sek Porównanie MIDIPLUS X vs X Pro
 163. Ableton Live 10 Intro vs Standard vs Suite 163 access_time 9min 1sek Ableton Live 10 Intro vs Standard vs Suite
 164. Akai FIRE! 164 access_time15min 43sek Akai FIRE!
 165. Klawiatura MIDI Novation SL Mk3 165 access_time20min 12sek Klawiatura MIDI Novation SL Mk3
 166. Laptop do produkcji muzyki - jak wybrać? 166 access_time21min 16sek Laptop do produkcji muzyki - jak wybrać?
 167. Muzyczny hardware i MIDI SOLUTIONS 167 access_time17min 15sek Muzyczny hardware i MIDI SOLUTIONS
 168. Arturia MatrixBrute 168 access_time21min 34sek Arturia MatrixBrute
 169. Akai Force 169 access_time30min 52sek Akai Force
 170. Arturia V Collection 7 170 access_time10min 23sek Arturia V Collection 7
 171. Captain Plugins - najlepszy sposób na akordy! 171 access_time21min 2sek Captain Plugins - najlepszy sposób na akordy!
 172. Behringer Model D 172 access_time17min 28sek Behringer Model D
 173. Interfejsy Komplete Audio 1 & 2 173 access_time14min 12sek Interfejsy Komplete Audio 1 & 2
 174. NI Komplete Kontrol A49 174 access_time19min 54sek NI Komplete Kontrol A49
 175. iZotope Neutron 3 175 access_time21min 52sek iZotope Neutron 3
 176. Aż 12 silników syntezy Arturia MicroFreak 176 access_time15min 12sek Aż 12 silników syntezy Arturia MicroFreak
 177. FLEX nowy darmowy synth w FL Studio! 177 access_time 9min 10sek FLEX nowy darmowy synth w FL Studio!
 178. Focusrite Scarlett 3rd Gen 178 access_time19min 15sek Focusrite Scarlett 3rd Gen
 179. Band-in-a-Box jako wtyczka w Twoim DAW 179 access_time20min 32sek Band-in-a-Box jako wtyczka w Twoim DAW
 180. Studiologic Sledge 2.0 180 access_time19min 52sek Studiologic Sledge 2.0
 181. Świętujemy 10 lat Maschine 181 access_time 9min 16sek Świętujemy 10 lat Maschine
 182. Arturia MicroLab 182 access_time 5min 45sek Arturia MicroLab
 183. RME UC vs Focusrite Scarlett 3rd Gen 183 access_time 6min 48sek RME UC vs Focusrite Scarlett 3rd Gen
 184. Roland MC-101 vs MC-707 184 access_time30min 2sek Roland MC-101 vs MC-707
 185. Novation Launchpad X 185 access_time 8min 12sek Novation Launchpad X
 186. Domowe Studio do 2500 zł 186 access_time16min 47sek Domowe Studio do 2500 zł
 187. Jak ustawić monitory studyjne PART 1 187 access_time 2min 23sek Jak ustawić monitory studyjne PART 1
 188. Domowe Studio do 5500 zł 188 access_time17min 55sek Domowe Studio do 5500 zł
 189. Jak ustawić monitory studyjne PART 2 189 access_time 3min 6sek Jak ustawić monitory studyjne PART 2
 190. Novation Launchkey Mini MK3 190 access_time18min 40sek Novation Launchkey Mini MK3
 191. Jak ustawić monitory studyjne PART 3 191 access_time 3min 6sek Jak ustawić monitory studyjne PART 3
 192. Domowe Studio do 15000 zł 192 access_time15min 7sek Domowe Studio do 15000 zł
 193. Jak ustawić monitory studyjne? PART 4 193 access_time 3min 7sek Jak ustawić monitory studyjne? PART 4
 194. Captain Beat 194 access_time 7min 42sek Captain Beat
 195. V Collection 7.1 kompatybilne z NKS 195 access_time 7min 8sek V Collection 7.1 kompatybilne z NKS
 196. Co kupić, żeby stworzyć Domowe Studio nagrań? 196 access_time18min 38sek Co kupić, żeby stworzyć Domowe Studio nagrań?
 197. Loopcloud 5 197 access_time17min 35sek Loopcloud 5
 198. Homerecording Hasła 198 access_time 5min 4sek Homerecording Hasła
 199. Launchpad X vs Mini Mk3 199 access_time 8min 30sek Launchpad X vs Mini Mk3
 200. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 1 z 9) 200 access_time 1min 18sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 1 z 9)
 201. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 2 z 9) 201 access_time 4min 35sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 2 z 9)
 202. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 3 z 9) 202 access_time 4min 19sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 3 z 9)
 203. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 4 z 9) 203 access_time 1min 22sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 4 z 9)
 204. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 5 z 9) 204 access_time 8min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 5 z 9)
 205. Launchpad jako sterownik DAW dla Maschine 205 access_time12min 1sek Launchpad jako sterownik DAW dla Maschine
 206. Launchpad jako sterownik DAW dla Cubase 206 access_time11min 43sek Launchpad jako sterownik DAW dla Cubase
 207. Launchpad jako sterownik DAW dla Reaper 207 access_time 5min 18sek Launchpad jako sterownik DAW dla Reaper
 208. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 6 z 9) 208 access_time 1min 12sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 6 z 9)
 209. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 7 z 9) 209 access_time 3min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 7 z 9)
 210. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 8 z 9) 210 access_time 2min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 8 z 9)
 211. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 9 z 9) 211 access_time 3min 40sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 9 z 9)
 212. Arturia Audiofuse 8Pre 212 access_time19min 3sek Arturia Audiofuse 8Pre
 213. Novation Summit 213 access_time21min 31sek Novation Summit
 214. Kompresja pasmowa w praktyce z PSP oldTimer MB 214 access_time11min 57sek Kompresja pasmowa w praktyce z PSP oldTimer MB
 215. Arturia REV Intensity 215 access_time 7min 47sek Arturia REV Intensity
 216. JAKI MIKROFON Rode NT1-A vs Sontronics STC-20? 216 access_time 7min 22sek JAKI MIKROFON Rode NT1-A vs Sontronics STC-20?
 217. Arturia AudioFuse Studio 217 access_time17min 51sek Arturia AudioFuse Studio
 218. Launchpad Pro Mk3 218 access_time19min 2sek Launchpad Pro Mk3
 219. NOWY Launchpad Pro MK3 vs STARY Launchpad PRO 219 access_time 2min 56sek NOWY Launchpad Pro MK3 vs STARY Launchpad PRO
 220. Launchpad Pro MK3 vs Ableton Push 2 220 access_time 4min 15sek Launchpad Pro MK3 vs Ableton Push 2
 221. Arturia Keystep Pro 221 access_time27min 37sek Arturia Keystep Pro
 222. PSP InfiniStrip 222 access_time 7min 47sek PSP InfiniStrip
 223. KRK Rokit 4 Gen i 7 porad jak ustawić monitory studyjne 223 access_time11min 42sek KRK Rokit 4 Gen i 7 porad jak ustawić monitory studyjne
 224. Ozone 9 Elements za darmo! 224 access_time13min 2sek Ozone 9 Elements za darmo!
 225. Arturia OB-Xa First Look 225 access_time 7min 45sek Arturia OB-Xa First Look
 226. Jaki sekwencer sprzętowy wybrać? 226 access_time37min 36sek Jaki sekwencer sprzętowy wybrać?
 227. Monitory studyjne JBL 306p MK2 227 access_time 9min 50sek Monitory studyjne JBL 306p MK2
 228. LEVELS, Czy Twoje nagranie nadaje się do publikacji? 228 access_time14min 5sek LEVELS, Czy Twoje nagranie nadaje się do publikacji?
 229. Mikrofon USB BOYA BY-PM700 229 access_time10min 13sek Mikrofon USB BOYA BY-PM700
 230. Jak uzyskać perferkcyjny bas z BASSROOM? 230 access_time 9min 22sek Jak uzyskać perferkcyjny bas z BASSROOM?
 231. Jak działa korekcja na masteringu z MIXROOM? 231 access_time 8min 46sek Jak działa korekcja na masteringu z MIXROOM?
 232. Czym jest Push? 232 access_time 7min 43sek Czym jest Push?
 233. Prezentacja Elektron Machinedrum SPS1 MKII 233 access_time 9min 25sek Prezentacja Elektron Machinedrum SPS1 MKII
 234. Moog Sub Phatty - prezentacja 234 access_time 9min 22sek Moog Sub Phatty - prezentacja
 235. DAW online na przykładzie Audiotool 235 access_time12min 8sek DAW online na przykładzie Audiotool
 236. Roland TR8 236 access_time16min 53sek Roland TR8
 237. Novation Launchpad95 237 access_time 8min 27sek Novation Launchpad95
 238. Klawiatura Novation z systemem Automap 238 access_time 9min 29sek Klawiatura Novation z systemem Automap
 239. Maschine i darmowe sample 239 access_time 9min 6sek Maschine i darmowe sample
 240. Novation Bass Station II 240 access_time14min 20sek Novation Bass Station II
 241. Roland System-1 (pokaz przedpremierowy) 241 access_time 6min 24sek Roland System-1 (pokaz przedpremierowy)
 242. Novation Ultranova 242 access_time15min 49sek Novation Ultranova
 243. Sprzętowy pierwowzór Massive? 243 access_time 7min 12sek Sprzętowy pierwowzór Massive?
 244. M-Audio Trigger Finger Pro 244 access_time17min 1sek M-Audio Trigger Finger Pro
 245. Novation Mininova 245 access_time 9min 36sek Novation Mininova
 246. Arturia Brass 2.0 246 access_time13min 33sek Arturia Brass 2.0
 247. Novation Launch Control XL 247 access_time12min 33sek Novation Launch Control XL
 248. Roland SH-101 Plug-out 248 access_time14min 39sek Roland SH-101 Plug-out
 249. iZotope Ozone 6 249 access_time13min 2sek iZotope Ozone 6
 250. Massive Demo Project 250 access_time 7min 32sek Massive Demo Project
 251. Focusrite Scarlett Solo Studio Pack 251 access_time 9min 18sek Focusrite Scarlett Solo Studio Pack
 252. NI Replika 252 access_time 6min 53sek NI Replika
 253. Aktualizacja Maschine 2.2 253 access_time16min 12sek Aktualizacja Maschine 2.2
 254. Isotonik Novation Launch Sync 254 access_time12min 27sek Isotonik Novation Launch Sync
 255. Novation Audio Hub 2x4 255 access_time 7min 5sek Novation Audio Hub 2x4
 256. Lush-101 256 access_time15min 3sek Lush-101
 257. Musoneo Stereo FX 257 access_time 3min 18sek Musoneo Stereo FX
 258. iZotope Ozone 6.1 258 access_time 6min 20sek iZotope Ozone 6.1
 259. Improwizacja 259 access_time 4min 57sek Improwizacja
 260. Akai Rhythm Wolf 260 access_time10min 44sek Akai Rhythm Wolf
 261. Ableton Live 9 - najlepsza aplikacja do miksowania? 261 access_time 8min 13sek Ableton Live 9 - najlepsza aplikacja do miksowania?
 262. Roland MX-1 262 access_time18min 13sek Roland MX-1
 263. Roland JD-Xi 263 access_time21min 5sek Roland JD-Xi
 264. Roland VT-3 264 access_time 7min 28sek Roland VT-3
 265. Sound Morphing 265 access_time 8min 31sek Sound Morphing
 266. Słuchawki AKG K702 266 access_time 8min 37sek Słuchawki AKG K702
 267. I edycja warsztatów z miksu i masteringu! 267 access_time 1min 8sek I edycja warsztatów z miksu i masteringu!
 268. iZotope Iris 2 268 access_time 7min 36sek iZotope Iris 2
 269. Presonus Studio One 3 269 access_time26min 14sek Presonus Studio One 3
 270. D16 Antresol 270 access_time11min 19sek D16 Antresol
 271. Novation Launchpad PRO 271 access_time18min 17sek Novation Launchpad PRO
 272. PSPaudioware Lotary 272 access_time 8min 36sek PSPaudioware Lotary
 273. Automatyczny mastering z LANDR 273 access_time15min 19sek Automatyczny mastering z LANDR
 274. iPad w roli sterownika Studio One 3 274 access_time 5min 16sek iPad w roli sterownika Studio One 3
 275. Novation Launchkey MKII 49 275 access_time 9min 51sek Novation Launchkey MKII 49
 276. Arturia Minibrute 276 access_time11min 19sek Arturia Minibrute
 277. Roland System 100 277 access_time 7min 20sek Roland System 100
 278. Bitwig 1.2 beta 278 access_time 7min 42sek Bitwig 1.2 beta
 279. Splice 279 access_time11min 10sek Splice
 280. Novation Circuit 280 access_time17min 48sek Novation Circuit
 281. Ableton Live 9.5 281 access_time10min 31sek Ableton Live 9.5
 282. Ableton Push 2 282 access_time 4min 34sek Ableton Push 2
 283. iZotope Ozone 7 283 access_time19min 16sek iZotope Ozone 7
 284. Roland JU-06 284 access_time15min 25sek Roland JU-06
 285. Roland JX-03 285 access_time15min 30sek Roland JX-03
 286. Roland JX-03 vs JX-3P 286 access_time 7min 11sek Roland JX-03 vs JX-3P
 287. Roland JP-08 287 access_time13min 59sek Roland JP-08
 288. Roland JU06 vs Juno106 288 access_time 8min 16sek Roland JU06 vs Juno106
 289. Roland Boutique JP-08 vs JU-06 vs JX-03 289 access_time 5min 53sek Roland Boutique JP-08 vs JU-06 vs JX-03
 290. Universal Audio Apollo Twin 290 access_time18min 23sek Universal Audio Apollo Twin
 291. Universal Apollo 8 291 access_time12min 44sek Universal Apollo 8
 292. Wtyczki Universal Audio w miksie 292 access_time 7min 30sek Wtyczki Universal Audio w miksie
 293. Podpis na spektrogramie 293 access_time 6min 29sek Podpis na spektrogramie
 294. Ultranova vs Mininova 294 access_time16min 7sek Ultranova vs Mininova
 295. Novation Circuit vs Mininova 295 access_time 3min 30sek Novation Circuit vs Mininova
 296. Isotonik Novation Circuit Editor 296 access_time 9min 7sek Isotonik Novation Circuit Editor
 297. Naucz się grać na padach z Melodics 297 access_time 8min 16sek Naucz się grać na padach z Melodics
 298. Improwizacja (warsztaty z produkcji) 298 access_time 5min 29sek Improwizacja (warsztaty z produkcji)
 299. Roland JD-XA demo 299 access_time 5min 12sek Roland JD-XA demo
 300. PSP SpringBox 300 access_time 6min 27sek PSP SpringBox
 301. Roland JD-XA (odcinek 1 z 2) 301 access_time16min 58sek Roland JD-XA (odcinek 1 z 2)
 302. Roland JD-XA (odcinek 2 z 2) 302 access_time16min 53sek Roland JD-XA (odcinek 2 z 2)
 303. Steinberg Wavelab 9 Pro 303 access_time16min 45sek Steinberg Wavelab 9 Pro
 304. d16 Frontier limiter 304 access_time10min 37sek d16 Frontier limiter
 305. Vizzable, czyli wizuazacje w programie Live 9 305 access_time11min 53sek Vizzable, czyli wizuazacje w programie Live 9
 306. Live 9.6.2 i zmiany w obsłudze Ableton Push 2 306 access_time 9min 39sek Live 9.6.2 i zmiany w obsłudze Ableton Push 2
 307. d16 Punchbox 307 access_time16min 10sek d16 Punchbox
 308. Ableton Live 9.7 308 access_time12min 23sek Ableton Live 9.7
 309. Modern 8bit - pakiet sampli 309 access_time 5min 4sek Modern 8bit - pakiet sampli
 310. Indent Unfiltered Audio 310 access_time 5min 18sek Indent Unfiltered Audio
 311. Native Instruments Komplete 11 311 access_time21min 4sek Native Instruments Komplete 11
 312. d16 Decimort 2 312 access_time11min 22sek d16 Decimort 2
 313. Skale muzyczne i Launchpad Pro 313 access_time 9min 34sek Skale muzyczne i Launchpad Pro
 314. Maschine JAM 314 access_time12min 23sek Maschine JAM
 315. Roland System-8 (fabryczne barwy) 315 access_time 3min 54sek Roland System-8 (fabryczne barwy)
 316. Roland System 8 316 access_time31min 28sek Roland System 8
 317. Roland TB-03 317 access_time15min 11sek Roland TB-03
 318. Roland VP-03 318 access_time14min 4sek Roland VP-03
 319. Roland TR-09 319 access_time21min 59sek Roland TR-09
 320. Musoneo Deep Chords Sample Pack 320 access_time 8min 51sek Musoneo Deep Chords Sample Pack
 321. Arturia Minifilter V 321 access_time 6min 52sek Arturia Minifilter V
 322. Torba na kontroler Casebag 322 access_time 7min 29sek Torba na kontroler Casebag
 323. Novation Peak (first look) 323 access_time 4min 57sek Novation Peak (first look)
 324. DARMOWE SAMPLE Pysh Musoneo Kits 324 access_time 4min 37sek DARMOWE SAMPLE Pysh Musoneo Kits
 325. Pocket Operators PO-20, PO-24, PO-28 325 access_time12min 17sek Pocket Operators PO-20, PO-24, PO-28
 326. Jaki kontroler MIDI wybrać 326 access_time23min 42sek Jaki kontroler MIDI wybrać
 327. Maschine Expansion - Motor Impact 327 access_time 5min 36sek Maschine Expansion - Motor Impact

Dostęp do wszystkich >324 godzin kursów za jedyne 255 zł / 365 dni!
+ GRATIS wszystkie nowe kursy

Naucz się z nami obsługi oprogramowania, poznaj tajniki miksu i masteringu!