Monitory APS Klasik 2020

Kurs: Testy

Historia Klasika

Model APS Klasik od 2015 roku zebrał tony pozytywnych recenzji w sieci i szybko stał się podstawowym narzędziem pracy dla ogromnej grupy realizatorów dźwięku w małych studiach i domowych pracowniach na całym świecie, wyznaczając standardy jakościowe dla monitorów bliskiego pola, dostępnych w rozsądnej cenie.

Pięcioletnia obecność Klasika na rynku pozwoliła producentowi zebrać ogromną liczbę komentarzy i spostrzeżeń od użytkowników i… postanowił on tą wiedzę wykorzystać. Prace nad nowym modelem trwały ponoć 12 miesięcy. W rezultacie w 2020 roku pojawiała się mocniejsza, głośniejsza i ulepszona pod wieloma względami wersja Klasik 2020.

 

Opis

Podobnie jak poprzedni model, nowe monitory wyposażono w przetwornik wysokotonowy z metalową kopułką o średnicy aż 19 mm (czyli 3/4”) oraz nisko-średniotonowy o średnicy 18 cm, czyli w przybliżeniu 7”. Konsekwencją małej średnicy tweetera jest zapewne dość wysoko ustawiona częstotliwość podziału, tj. na 3,2kHz. Pasmo przenoszenia nowych Klasików zawiera się w przedziale od 39Hz do 25 kHz (przy 2dB spadku), choć podczas testów z niemal równą odczuwalną głośnością słyszeliśmy częstotliwości z okolic 35Hz a nawet niższe, o czym więcej w dalszej części testu.

 

Większa moc

Kolejną rzeczą, którą warto poprawić – ze względu na rynek amerykański – udało się zwiększyć moc o około 50 procent. We wnętrzu nowych Klasików umieszczono wzmacniacze pracujące w klasie AB o mocy aż 100W (czyli aż o 25-30W więcej dla każdego przetwornika niż w poprzedniej wersji). Wzmacniacze konstrukcja autorska, nowe są lepiej zestrojone fazowo. Prawdopodobnie to główny powód wzrostu wagi pojedynczego monitora z 8,5kg do ponad 12kg. Jednocześnie zwiększyła się także skuteczność mierzona dla pary –  ze 111dB SPL do 113,5dB SPL. Nieznacznie zmieniły się także wymiary odbudowy. Nowa, nieco większa obudowa ma sprzyjać jeszcze bardziej naturalnemu przetwarzaniu środkowego pasma.

 

Bass Reflex

W porównaniu do poprzedniej wersji zaprojektowano od nowa port bass-reflex. Celem było osiągniecie bardziej precyzyjnego basu oraz redukcja zawirowań powietrza przy odtwarzaniu niskich tonów o dużym natężeniu. W miejsce klasycznego bass-reflexu, postawiono na bass reflex półkowy, który sprawdza w subwooferach i nie generuje zbyt wiele turbulencji. W toku projektowania zadecydowano ze względów praktycznych, że częścią bass-reflexu będzie tylna płyta aluminiowa. W poprzedniej wersji był mały płaskownik, który był też radiatorem. Dla wersji 2020 przeprojektowano elektronikę by mogła być częścią bass refleksu. W rezultacie osiągnięto nieznacznie mniejsze rozciągnięcie w dół, ale za to bardziej precyzyjnie odtwarzane są pasma środkowe, a to wszystko dzięki uzyskaniu tego lepszego balansu tonalnego. Z jednej strony mamy wyższy SPL, ale też lepsze odprowadzanie ciepła.

 

Charakterystyka fazowa

W przypadku nowych Klasików i AEON 2 większy nacisk położono na charakterystykę fazową, przy czym nie chodzi o to o emisję poszczególnych dźwięków, ale o to żeby dotarły do naszych uszu w odpowiednim czasie. Większość starszych głośników pomimo wypłaszczonej charakterystyki SPL, emituje te dźwięku z różnymi przesunięciami. Po prostu element zwrotnicy wprowadzana mocne zniekształcenia grupowe, pochodne zniekształcenia fazy, w efekcie duże opóźnienia czasowe. Zastosowano tu nie tylko optymalizację pod kątem charakterystyki pasmowej, ale też fazowej. Takie podejście jest stosowane przez firmę APS od modelu Trinity, czyli jeśli się nie mylę od około 2011 roku, bo wtedy na targach Musikmesse miała miejsce ich premiera.

Konstruktorzy twierdzą,  że charakterystyki amplitudowe nowych i starszych modeli choćby Aeonów są zbliżone, ale charakterystyka fazowa nowych zestawów głośnikowych, w tym Klasików jest istotnie lepsza. Sporo wysiłku włożono także w projekt elektroniczny. Przebieg czasowy sygnału jest wierniejszy w przypadku nowych Klasików, innymi słowy w polu akustycznym Klassików fala prostokątna pozostaje prostokątna, zniekształcenia są  znacznie mniejsze. Klasik 2020 otwiera nową serię 2020, jeśli chodzi o ulepszenia konstrukcji.

 

Kierunkowość

Monitory mają bardzo klasyczny kształt. To co od razu mnie uderzyło podczas pierwszych testów w moje pracowni, to niezwykła separacja kanałów. Monitory są dość kierunkowe, lecz jednocześnie bardzo łatwo zlokalizować dokładnie umiejscowienie poszczególnych elementów miksu w panoramie.

 

Z tyłu

Na tylnej płycie znajdziemy wejścia w formacie XLR oraz RCA, a także zestaw regulatorów, m.in. ośmiopozycyjny przełącznik poziomu czułości o skoku 1.5dB, przełącznik poziomu głośnika wysokotonowego (-1.5dB, 0dB, 1.5dB) oraz trójpozycyjny kontroler basu. Pozycja Passive jest zalecana w przypadku współpracy monitora z subwooferem, choć biorąc pod uwagę rozszerzone w kierunku najniższych częstotliwości słyszalnych pasmo przenoszenia zapewne niewiele osób zdecyduje się na takie rozwiązanie w domowym czy projektowym studiu nagrań.Logo i Sygnalizacja

Podświetlanie logo, nawiązuje do droższych modeli. Dodatkowo, w przypadku gdy do monitora podany jest zbyt mocny sygnał, sygnalizacja logo zaczyna się świecić na czerwono. Ponadto tylne przełączniki są metalowe, nie plastikowe jak w poprzednim Klasiku, obudowa jest bardzo szczelna, więc nie ma mowy o żadnych świstach nawet przy bardzo głośnym odsłuchu itd. Zastosowano lepsze, droższe elementy oraz innowacyjną konstrukcję bass reflex.

 

A tak opisuje zmiany producent:

Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy monitor, który:
– brzmi jeszcze naturalniej,
– charakteryzuje się czytelniejszą i bardziej przejrzystą średnicą,
– odtwarza bas z większą kontrolą i precyzją,
– posiada bardziej praktyczną regulację głębokości basu,
– odtwarza materiał dźwiękowy z mniejszymi zniekształceniami nieliniowymi,
– pozwala na uzyskanie większych poziomów dźwięku SPLmax,
– wyposażony jest w optyczny wskaźnik LED przesterowania końcówki mocy „clipping”,
– a także, w którym całość pasma ma większą dynamikę.

Wymienione wyżej zalety uzyskaliśmy poprzez:
– optymalizację pracy głośnika średnio-niskotonowego w większej objętości obudowy, zarówno pod względem wychylenia membrany, jak też prądów i pól elektromagnetycznych związanych z cewką głośnikową,
– wprowadzenie kontrolowanej stratności, co skutkuje odtworzeniem zalet obudowy zamkniętej, przy jednoczesnym zachowaniu zalet obudowy bass-reflex,
– całkowite przeprojektowanie tunelu bass-reflex,
– nowe rozwiązania w zakresie equalizacji basu,
– usztywnienie obudowy głośnikowej i mechanicznej konstrukcji elektroniki,
– zwiększenie o 33% mocy wzmacniaczy toru wysokotonowego i średnio-niskotonowego, przy jednoczesnej optymalizacji pracy wzmacniaczy dla większej objętości obudowy i zoptymalizowanej equalizacji basu,
– wprowadzenie praktycznych dla realizatora pozycji przełącznika głębokości basu, przy jednoczesnej sygnalizacji efektu „clipping” umieszczonej na froncie pod grafiką logo,
– szereg ulepszeń i zmian konstrukcji elektroniki pod względem elektrycznym, mechanicznym i akustycznym, a także pod względem powtarzalności i niezawodności.

 

Lista odcinków Testy

 1. Czym jest Push? 1 access_time 7min 43sek Czym jest Push?
 2. Prezentacja Elektron Machinedrum SPS1 MKII 2 access_time 9min 25sek Prezentacja Elektron Machinedrum SPS1 MKII
 3. Moog Sub Phatty - prezentacja 3 access_time 9min 22sek Moog Sub Phatty - prezentacja
 4. DAW online na przykładzie Audiotool 4 access_time12min 8sek DAW online na przykładzie Audiotool
 5. Roland TR8 5 access_time16min 53sek Roland TR8
 6. Novation Launchpad95 6 access_time 8min 27sek Novation Launchpad95
 7. Klawiatura Novation z systemem Automap 7 access_time 9min 29sek Klawiatura Novation z systemem Automap
 8. Maschine i darmowe sample 8 access_time 9min 6sek Maschine i darmowe sample
 9. Novation Bass Station II 9 access_time14min 20sek Novation Bass Station II
 10. Roland System-1 (pokaz przedpremierowy) 10 access_time 6min 24sek Roland System-1 (pokaz przedpremierowy)
 11. Novation Ultranova 11 access_time15min 49sek Novation Ultranova
 12. Sprzętowy pierwowzór Massive? 12 access_time 7min 12sek Sprzętowy pierwowzór Massive?
 13. M-Audio Trigger Finger Pro 13 access_time17min 1sek M-Audio Trigger Finger Pro
 14. Novation Mininova 14 access_time 9min 36sek Novation Mininova
 15. Arturia Brass 2.0 15 access_time13min 33sek Arturia Brass 2.0
 16. Novation Launch Control XL 16 access_time12min 33sek Novation Launch Control XL
 17. Roland SH-101 Plug-out 17 access_time14min 39sek Roland SH-101 Plug-out
 18. iZotope Ozone 6 18 access_time13min 2sek iZotope Ozone 6
 19. Massive Demo Project 19 access_time 7min 32sek Massive Demo Project
 20. Focusrite Scarlett Solo Studio Pack 20 access_time 9min 18sek Focusrite Scarlett Solo Studio Pack
 21. NI Replika 21 access_time 6min 53sek NI Replika
 22. Aktualizacja Maschine 2.2 22 access_time16min 12sek Aktualizacja Maschine 2.2
 23. Isotonik Novation Launch Sync 23 access_time12min 27sek Isotonik Novation Launch Sync
 24. Novation Audio Hub 2x4 24 access_time 7min 5sek Novation Audio Hub 2x4
 25. Lush-101 25 access_time15min 3sek Lush-101
 26. Musoneo Stereo FX 26 access_time 3min 18sek Musoneo Stereo FX
 27. iZotope Ozone 6.1 27 access_time 6min 20sek iZotope Ozone 6.1
 28. Improwizacja 28 access_time 4min 57sek Improwizacja
 29. Akai Rhythm Wolf 29 access_time10min 44sek Akai Rhythm Wolf
 30. Ableton Live 9 - najlepsza aplikacja do miksowania? 30 access_time 8min 13sek Ableton Live 9 - najlepsza aplikacja do miksowania?
 31. Roland MX-1 31 access_time18min 13sek Roland MX-1
 32. Roland JD-Xi 32 access_time21min 5sek Roland JD-Xi
 33. Roland VT-3 33 access_time 7min 28sek Roland VT-3
 34. Sound Morphing 34 access_time 8min 31sek Sound Morphing
 35. Słuchawki AKG K702 35 access_time 8min 37sek Słuchawki AKG K702
 36. I edycja warsztatów z miksu i masteringu! 36 access_time 1min 8sek I edycja warsztatów z miksu i masteringu!
 37. iZotope Iris 2 37 access_time 7min 36sek iZotope Iris 2
 38. Presonus Studio One 3 38 access_time26min 14sek Presonus Studio One 3
 39. D16 Antresol 39 access_time11min 19sek D16 Antresol
 40. Novation Launchpad PRO 40 access_time18min 17sek Novation Launchpad PRO
 41. PSPaudioware Lotary 41 access_time 8min 36sek PSPaudioware Lotary
 42. Automatyczny mastering z LANDR 42 access_time15min 19sek Automatyczny mastering z LANDR
 43. iPad w roli sterownika Studio One 3 43 access_time 5min 16sek iPad w roli sterownika Studio One 3
 44. Novation Launchkey MKII 49 44 access_time 9min 51sek Novation Launchkey MKII 49
 45. Arturia Minibrute 45 access_time11min 19sek Arturia Minibrute
 46. Roland System 100 46 access_time 7min 20sek Roland System 100
 47. Bitwig 1.2 beta 47 access_time 7min 42sek Bitwig 1.2 beta
 48. Splice 48 access_time11min 10sek Splice
 49. Novation Circuit 49 access_time17min 48sek Novation Circuit
 50. Ableton Live 9.5 50 access_time10min 31sek Ableton Live 9.5
 51. Ableton Push 2 51 access_time 4min 34sek Ableton Push 2
 52. iZotope Ozone 7 52 access_time19min 16sek iZotope Ozone 7
 53. Roland JU-06 53 access_time15min 25sek Roland JU-06
 54. Roland JU06 vs Juno106 54 access_time 8min 16sek Roland JU06 vs Juno106
 55. Roland JX-03 55 access_time15min 30sek Roland JX-03
 56. Roland JX-03 vs JX-3P 56 access_time 7min 11sek Roland JX-03 vs JX-3P
 57. Roland JP-08 57 access_time13min 59sek Roland JP-08
 58. Roland Boutique JP-08 vs JU-06 vs JX-03 58 access_time 5min 53sek Roland Boutique JP-08 vs JU-06 vs JX-03
 59. Universal Audio Apollo Twin 59 access_time18min 23sek Universal Audio Apollo Twin
 60. Universal Apollo 8 60 access_time12min 44sek Universal Apollo 8
 61. Wtyczki Universal Audio w miksie 61 access_time 7min 30sek Wtyczki Universal Audio w miksie
 62. Podpis na spektrogramie 62 access_time 6min 29sek Podpis na spektrogramie
 63. PSP 2445 63 access_time 9min 26sek PSP 2445
 64. Mastering z PSP E27 64 access_time10min 10sek Mastering z PSP E27
 65. Ultranova vs Mininova 65 access_time16min 7sek Ultranova vs Mininova
 66. Novation Circuit vs Mininova 66 access_time 3min 30sek Novation Circuit vs Mininova
 67. Isotonik Novation Circuit Editor 67 access_time 9min 7sek Isotonik Novation Circuit Editor
 68. Naucz się grać na padach z Melodics 68 access_time 8min 16sek Naucz się grać na padach z Melodics
 69. Improwizacja (warsztaty z produkcji) 69 access_time 5min 29sek Improwizacja (warsztaty z produkcji)
 70. Roland JD-XA demo 70 access_time 5min 12sek Roland JD-XA demo
 71. PSP SpringBox 71 access_time 6min 27sek PSP SpringBox
 72. Roland JD-XA (odcinek 1 z 2) 72 access_time16min 58sek Roland JD-XA (odcinek 1 z 2)
 73. Roland JD-XA (odcinek 2 z 2) 73 access_time16min 53sek Roland JD-XA (odcinek 2 z 2)
 74. PSP stompDelay 74 access_time12min 24sek PSP stompDelay
 75. Steinberg Wavelab 9 Pro 75 access_time16min 45sek Steinberg Wavelab 9 Pro
 76. d16 Frontier limiter 76 access_time10min 37sek d16 Frontier limiter
 77. Vizzable, czyli wizuazacje w programie Live 9 77 access_time11min 53sek Vizzable, czyli wizuazacje w programie Live 9
 78. PSP 608 z naszymi presetami 78 access_time14min 3sek PSP 608 z naszymi presetami
 79. Live 9.6.2 i zmiany w obsłudze Ableton Push 2 79 access_time 9min 39sek Live 9.6.2 i zmiany w obsłudze Ableton Push 2
 80. d16 Punchbox 80 access_time16min 10sek d16 Punchbox
 81. Ableton Live 9.7 81 access_time12min 23sek Ableton Live 9.7
 82. Modern 8bit - pakiet sampli 82 access_time 5min 4sek Modern 8bit - pakiet sampli
 83. Indent Unfiltered Audio 83 access_time 5min 18sek Indent Unfiltered Audio
 84. Native Instruments Komplete 11 84 access_time21min 4sek Native Instruments Komplete 11
 85. d16 Decimort 2 85 access_time11min 22sek d16 Decimort 2
 86. Skale muzyczne i Launchpad Pro 86 access_time 9min 34sek Skale muzyczne i Launchpad Pro
 87. Maschine JAM 87 access_time12min 23sek Maschine JAM
 88. Roland System-8 (fabryczne barwy) 88 access_time 3min 54sek Roland System-8 (fabryczne barwy)
 89. Roland System 8 89 access_time31min 28sek Roland System 8
 90. Roland TB-03 90 access_time15min 11sek Roland TB-03
 91. Roland VP-03 91 access_time14min 4sek Roland VP-03
 92. Roland TR-09 92 access_time21min 59sek Roland TR-09
 93. Musoneo Deep Chords Sample Pack 93 access_time 8min 51sek Musoneo Deep Chords Sample Pack
 94. Arturia Minifilter V 94 access_time 6min 52sek Arturia Minifilter V
 95. Filtry w muzyce i PSP stompFilter 95 access_time14min 24sek Filtry w muzyce i PSP stompFilter
 96. Torba na kontroler Casebag 96 access_time 7min 29sek Torba na kontroler Casebag
 97. Novation Peak (first look) 97 access_time 4min 57sek Novation Peak (first look)
 98. DARMOWE SAMPLE Pysh Musoneo Kits 98 access_time 4min 37sek DARMOWE SAMPLE Pysh Musoneo Kits
 99. Pocket Operators PO-20, PO-24, PO-28 99 access_time12min 17sek Pocket Operators PO-20, PO-24, PO-28
 100. Maschine Expansion - Motor Impact 100 access_time 5min 36sek Maschine Expansion - Motor Impact
 101. Loopcloud 101 access_time 6min 23sek Loopcloud
 102. Rack 500: SSL, Elysia, Wes Audio 102 access_time15min 50sek Rack 500: SSL, Elysia, Wes Audio
 103. Interfejs Scarlett 18i20 i OctoPre Dynamic 103 access_time17min 26sek Interfejs Scarlett 18i20 i OctoPre Dynamic
 104. Soothe dynamiczny supresor rezonansów 104 access_time12min 46sek Soothe dynamiczny supresor rezonansów
 105. Arturia AudioFuse 105 access_time21min 7sek Arturia AudioFuse
 106. Novation Circuit MonoStation 106 access_time15min 19sek Novation Circuit MonoStation
 107. Band-in-a-Box 107 access_time22min 43sek Band-in-a-Box
 108. Maschine MK3 108 access_time24min 2sek Maschine MK3
 109. NI Komplete Kontrol MK2 109 access_time18min 24sek NI Komplete Kontrol MK2
 110. Vegas Pro 15 Edit 110 access_time18min 9sek Vegas Pro 15 Edit
 111. Ableton Live 10 111 access_time23min 1sek Ableton Live 10
 112. Reason 10 vs Reason Essentials 10 112 access_time13min 52sek Reason 10 vs Reason Essentials 10
 113. Roland SH-01A 113 access_time23min 40sek Roland SH-01A
 114. Roland D-05 114 access_time21min 51sek Roland D-05
 115. Roland SE-02 115 access_time36min 43sek Roland SE-02
 116. Roland TR-08 116 access_time19min 36sek Roland TR-08
 117. Steinberg Cubase 9.5 117 access_time10min 43sek Steinberg Cubase 9.5
 118. Mastering Clödie z iZotope Ozone 8 118 access_time11min 35sek Mastering Clödie z iZotope Ozone 8
 119. iZotope Neutron 2 First Look 119 access_time 1min 35sek iZotope Neutron 2 First Look
 120. Arturia Minibrute 2 120 access_time23min 42sek Arturia Minibrute 2
 121. Arturia Minibrute 2s 121 access_time19min 12sek Arturia Minibrute 2s
 122. Arturia Minibrute 2 vs 2s 122 access_time 5min 49sek Arturia Minibrute 2 vs 2s
 123. Monitory studyjne do 1000 zł 123 access_time11min 35sek Monitory studyjne do 1000 zł
 124. Arturia V Collection 6 124 access_time17min 15sek Arturia V Collection 6
 125. Bezprzewodowe przełączniki AirTurn 125 access_time10min 14sek Bezprzewodowe przełączniki AirTurn
 126. Monitory studyjne do 2000 zł 126 access_time15min 44sek Monitory studyjne do 2000 zł
 127. Musikmesse 2018 - jak się przygotować? 127 access_time 6min 5sek Musikmesse 2018 - jak się przygotować?
 128. Monitory studyjne do 5000 zł 128 access_time12min 50sek Monitory studyjne do 5000 zł
 129. OEK Sound SPIFF 129 access_time12min 18sek OEK Sound SPIFF
 130. FL Studio 20 RC 130 access_time 7min 44sek FL Studio 20 RC
 131. Jaka klawiatura MIDI? 131 access_time16min 21sek Jaka klawiatura MIDI?
 132. Band in a Box 2018 - Co nowego? 132 access_time18min 1sek Band in a Box 2018 - Co nowego?
 133. Arturia 3 PreAmps 133 access_time19min 23sek Arturia 3 PreAmps
 134. Iso Puck (izolatory pod monitory) 134 access_time 3min 20sek Iso Puck (izolatory pod monitory)
 135. Arturia Mini-Filter 135 access_time 9min 10sek Arturia Mini-Filter
 136. Arturia SEM Filter 136 access_time 8min 59sek Arturia SEM Filter
 137. Arturia M12 Filter 137 access_time 7min 2sek Arturia M12 Filter
 138. Joue - innowacyjny kontroler MIDI 138 access_time20min 17sek Joue - innowacyjny kontroler MIDI
 139. MIDI Fighter Twister 139 access_time13min 0sek MIDI Fighter Twister
 140. MF Twister z Drum Rack 140 access_time 3min 58sek MF Twister z Drum Rack
 141. MF Twister z Ableton Live (skrypt) 141 access_time 4min 54sek MF Twister z Ableton Live (skrypt)
 142. MF Twister sekwencer Reason 142 access_time 1min 8sek MF Twister sekwencer Reason
 143. Midi Fighter 64 143 access_time 4min 17sek Midi Fighter 64
 144. Midi Fighter 3D 144 access_time14min 11sek Midi Fighter 3D
 145. Maschine Mikro MK3 145 access_time17min 11sek Maschine Mikro MK3
 146. Maschine MK3 vs Mikro MK3 146 access_time17min 15sek Maschine MK3 vs Mikro MK3
 147. Przyszłość syntezy? 147 access_time 9min 0sek Przyszłość syntezy?
 148. Klawiatury MIDIPLUS X mini 148 access_time 5min 8sek Klawiatury MIDIPLUS X mini
 149. Klawiatura sterująca MIDIPLUS X6 i X8 149 access_time 6min 54sek Klawiatura sterująca MIDIPLUS X6 i X8
 150. Instrumenty MIDIPLUS X Pro 150 access_time 6min 20sek Instrumenty MIDIPLUS X Pro
 151. Porównanie MIDIPLUS X vs X Pro 151 access_time 5min 37sek Porównanie MIDIPLUS X vs X Pro
 152. Ableton Live 10 Intro vs Standard vs Suite 152 access_time 9min 1sek Ableton Live 10 Intro vs Standard vs Suite
 153. Arturia Pigments 153 access_time 4min 28sek Arturia Pigments
 154. Akai FIRE! 154 access_time15min 43sek Akai FIRE!
 155. Klawiatura MIDI Novation SL Mk3 155 access_time20min 12sek Klawiatura MIDI Novation SL Mk3
 156. Laptop do produkcji muzyki - jak wybrać? 156 access_time21min 16sek Laptop do produkcji muzyki - jak wybrać?
 157. Muzyczny hardware i MIDI SOLUTIONS 157 access_time17min 15sek Muzyczny hardware i MIDI SOLUTIONS
 158. Arturia MatrixBrute 158 access_time21min 34sek Arturia MatrixBrute
 159. Akai Force 159 access_time30min 52sek Akai Force
 160. Arturia V Collection 7 160 access_time10min 23sek Arturia V Collection 7
 161. Captain Plugins - najlepszy sposób na akordy! 161 access_time21min 2sek Captain Plugins - najlepszy sposób na akordy!
 162. Behringer Model D 162 access_time17min 28sek Behringer Model D
 163. Interfejsy Komplete Audio 1 & 2 163 access_time14min 12sek Interfejsy Komplete Audio 1 & 2
 164. Wielki test latencji 164 access_time10min 39sek Wielki test latencji
 165. NI Komplete Kontrol A49 165 access_time19min 54sek NI Komplete Kontrol A49
 166. iZotope Neutron 3 166 access_time21min 52sek iZotope Neutron 3
 167. Massive X pierwsze wrażenia 167 access_time13min 11sek Massive X pierwsze wrażenia
 168. 12 silników syntezy Arturia MicroFreak 168 access_time15min 12sek 12 silników syntezy Arturia MicroFreak
 169. FLEX nowy darmowy synth w FL Studio! 169 access_time 9min 10sek FLEX nowy darmowy synth w FL Studio!
 170. Focusrite Scarlett 3rd Gen 170 access_time19min 15sek Focusrite Scarlett 3rd Gen
 171. Band-in-a-Box jako wtyczka w Twoim DAW 171 access_time20min 32sek Band-in-a-Box jako wtyczka w Twoim DAW
 172. Studiologic Sledge 2.0 172 access_time19min 52sek Studiologic Sledge 2.0
 173. Świętujemy 10 lat Maschine 173 access_time 9min 16sek Świętujemy 10 lat Maschine
 174. Arturia MicroLab 174 access_time 5min 45sek Arturia MicroLab
 175. RME UC vs Focusrite Scarlett 3rd Gen 175 access_time 6min 48sek RME UC vs Focusrite Scarlett 3rd Gen
 176. Roland MC-101 vs MC-707 176 access_time30min 2sek Roland MC-101 vs MC-707
 177. Novation Launchpad X 177 access_time 8min 12sek Novation Launchpad X
 178. Domowe Studio do 2500 zł 178 access_time16min 47sek Domowe Studio do 2500 zł
 179. Jak ustawić monitory studyjne PART 1 179 access_time 2min 23sek Jak ustawić monitory studyjne PART 1
 180. Domowe Studio do 5500 zł 180 access_time17min 55sek Domowe Studio do 5500 zł
 181. Jak ustawić monitory studyjne PART 2 181 access_time 3min 6sek Jak ustawić monitory studyjne PART 2
 182. PSP Pianoverb darmowa wtyczka 182 access_time 5min 40sek PSP Pianoverb darmowa wtyczka
 183. Novation Luanchkey Mini MK3 183 access_time18min 40sek Novation Luanchkey Mini MK3
 184. Jak ustawić monitory studyjne PART 3 184 access_time 3min 6sek Jak ustawić monitory studyjne PART 3
 185. Domowe Studio do 15000 zł 185 access_time15min 7sek Domowe Studio do 15000 zł
 186. Jak ustawić monitory studyjne? PART 4 186 access_time 3min 7sek Jak ustawić monitory studyjne? PART 4
 187. Captain Beat 187 access_time 7min 42sek Captain Beat
 188. V Collection 7.1 kompatybilne z NKS 188 access_time 7min 8sek V Collection 7.1 kompatybilne z NKS
 189. Co kupić, żeby stworzyć Domowe Studio nagrań? 189 access_time18min 38sek Co kupić, żeby stworzyć Domowe Studio nagrań?
 190. Loopcloud 5 190 access_time17min 35sek Loopcloud 5
 191. Homerecording Hasła 191 access_time 5min 4sek Homerecording Hasła
 192. Launchpad X vs Mini Mk3 192 access_time 8min 30sek Launchpad X vs Mini Mk3
 193. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 1 z 9) 193 access_time 1min 18sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 1 z 9)
 194. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 2 z 9) 194 access_time 4min 35sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 2 z 9)
 195. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 3 z 9) 195 access_time 4min 19sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 3 z 9)
 196. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 4 z 9) 196 access_time 1min 22sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 4 z 9)
 197. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 5 z 9) 197 access_time 8min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 5 z 9)
 198. Launchpad jako sterownik DAW dla Maschine 198 access_time12min 1sek Launchpad jako sterownik DAW dla Maschine
 199. Launchpad jako sterownik DAW dla Cubase 199 access_time11min 43sek Launchpad jako sterownik DAW dla Cubase
 200. Launchpad jako sterownik DAW dla Reaper 200 access_time 5min 18sek Launchpad jako sterownik DAW dla Reaper
 201. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 6 z 9) 201 access_time 1min 12sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 6 z 9)
 202. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 7 z 9) 202 access_time 3min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 7 z 9)
 203. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 8 z 9) 203 access_time 2min 4sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 8 z 9)
 204. Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 9 z 9) 204 access_time 3min 40sek Mini klawiatury sterujące MIDI (odcinek 9 z 9)
 205. Arturia Audiofuse 8Pre 205 access_time19min 3sek Arturia Audiofuse 8Pre
 206. Novation Summit 206 access_time21min 31sek Novation Summit
 207. Kompresja pasmowa w praktyce z PSP oldTimer MB 207 access_time11min 57sek Kompresja pasmowa w praktyce z PSP oldTimer MB
 208. Arturia REV Intensity 208 access_time 7min 47sek Arturia REV Intensity
 209. JAKI MIKROFON Rode NT1-A vs Sontronics STC-20? 209 access_time 7min 22sek JAKI MIKROFON Rode NT1-A vs Sontronics STC-20?
 210. Arturia AudioFuse Studio 210 access_time17min 51sek Arturia AudioFuse Studio
 211. Launchpad Pro Mk3 211 access_time19min 2sek Launchpad Pro Mk3
 212. NOWY Launchpad Pro MK3 vs STARY Launchpad PRO 212 access_time 2min 56sek NOWY Launchpad Pro MK3 vs STARY Launchpad PRO
 213. Launchpad Pro MK3 vs Ableton Push 2 213 access_time 4min 15sek Launchpad Pro MK3 vs Ableton Push 2
 214. Arturia Keystep Pro 214 access_time27min 37sek Arturia Keystep Pro
 215. PSP InfiniStrip 215 access_time 7min 47sek PSP InfiniStrip
 216. KRK Rokit 4 Gen i 7 porad jak ustawić monitory studyjne 216 access_time11min 42sek KRK Rokit 4 Gen i 7 porad jak ustawić monitory studyjne
 217. Ozone 9 Elements za darmo! 217 access_time13min 2sek Ozone 9 Elements za darmo!
 218. Arturia OB-Xa First Look 218 access_time 7min 45sek Arturia OB-Xa First Look
 219. Jaki sekwencer sprzętowy wybrać? 219 access_time37min 36sek Jaki sekwencer sprzętowy wybrać?
 220. Monitory studyjne JBL 306p MK2 220 access_time 9min 50sek Monitory studyjne JBL 306p MK2
 221. LEVELS, Czy Twoje nagranie nadaje się do publikacji? 221 access_time14min 5sek LEVELS, Czy Twoje nagranie nadaje się do publikacji?
 222. Mikrofon USB BOYA BY-PM700 222 access_time10min 13sek Mikrofon USB BOYA BY-PM700
 223. Jak uzyskać perferkcyjny bas z BASSROOM? 223 access_time 9min 22sek Jak uzyskać perferkcyjny bas z BASSROOM?
 224. Jak działa korekcja na masteringu z MIXROOM? 224 access_time 8min 46sek Jak działa korekcja na masteringu z MIXROOM?
 225. Jaki kontroler MIDI wybrać 225 access_time23min 42sek Jaki kontroler MIDI wybrać
 226. Systemy bezprzewodowe Boya 226 access_time11min 9sek Systemy bezprzewodowe Boya
 227. PSP Hertzrider 2 227 access_time 8min 15sek PSP Hertzrider 2
 228. Kultowy chorus Dimension D powraca 228 access_time 5min 44sek Kultowy chorus Dimension D powraca
 229. Novation Launchkey MK3 229 access_time17min 14sek Novation Launchkey MK3
 230. Zalety pracy na stojąco z Flyingdesk 230 access_time 9min 27sek Zalety pracy na stojąco z Flyingdesk
 231. Monitory APS Klasik 2020 231 access_time15min 58sek Monitory APS Klasik 2020
 232. Maschine+ moje przemyślenia 232 access_time13min 4sek Maschine+ moje przemyślenia

Dostęp do wszystkich >210 godzin kursów za jedyne 239 zł / 365 dni!
+ GRATIS wszystkie nowe kursy

Naucz się z nami obsługi oprogramowania, poznaj tajniki miksu i masteringu!