Domowe Studio Nagrań to więcej niż poradnik zakupowy - to kompletny przewodnik po świecie nowoczesnych pracowni, których sercem jest komputer i starannie dobrane peryferia. Rozpoczniemy od omówienia różnych rodzajów programów DAW, przedstawiając zalety, ale także ograniczenia wybranych programów. Następnie wprowadzimy Cię w arkana narzędzi wtyczkowych oraz pokażemy, na czym polega integracja zewnętrznych procesorów efektów ze środowiskiem komputerowym. Podpowiemy, czym kierować się podczas zakupu zestawów głośnikowych czy interfejsu audio, jak poprawić akustykę domowego studia nagrań, a także jakie słuchawki wybrać do pracy z dźwiękiem. Mamy nadzieję, że dzięki temu wybierzesz sprzęt i oprogramowanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Nasz kurs Domowe Studio Nagrań dedykujemy wszystkim, którzy zaczynają przygodę z dźwiękiem. Nie jest to kurs realizacji dźwięku, ale przewodnik po świecie rozwiązań sprzętowych i programowych używanych w nowoczesnej produkcji dźwiękowej i muzycznej. Wszak wiele światowych hitów powstaje obecnie w dobrze wyposażonych domowych pracowniach!
Rozpoczniemy od omówienia różnych rodzajów programów DAW, przedstawiając zalety, ale też wady i ograniczenia wybranych rozwiązań. Następnie wprowadzimy Cię w arkana narzędzi wtyczkowych oraz pokażemy na czym polega integracja zewnętrznych procesorów efektów ze środowiskiem komputerowym. Podpowiemy, czym kierować się podczas zakupu zestawów głośnikowych, jak poprawić akustykę domowego studia nagrań, a także jakie słuchawki wybrać do pracy z dźwiękiem. Kilkadziesiąt minut poświęciliśmy także interfejsom audio/MIDI, w tym omówieniu różnych złącz. Mamy nadzieję, że dzięki temu wybierzesz sprzęt i oprogramowanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Domowe Studio Nagrań to jednak więcej niż poradnik zakupowy - to kompletny przewodnik po świecie nowoczesnych pracowni, których sercem jest komputer i starannie dobrane peryferia. Wierzymy, że zgromadzona w kursie wiedza pozwoli Ci lepiej zorganizować warsztat pracy, poprawić jakość odsłuchu i w efekcie osiągać lepsze rezultaty. Być może także uchroni Cię przed niepotrzebnymi wydatkami...
Sporo miejsca poświęcimy też sterownikom DAW. Rozpoczynamy od klawiatur MIDI: od kieszonkowych, poprzez klawiatury ze zmniejszonymi klawiszami, po pełnowymiarowe, ważone klawiatury fortepianowe. Zwracamy uwagę na ograniczenia tradycyjnych potencjometrów, prezentując urządzenia wyposażone w tzw. niekończące się potencjometry (ang. endless) otoczone pierścieniami świetlnymi. Podejmujemy też próbę odpowiedzi na pytanie, jaka jest optymalna liczba potencjometrów na panelu klawiatury MIDI oraz układ padów. Prezentujemy przykłady pulpitów sterowniczych i urządzeń MIDI dedykowanych do wybijania rytmów palcami. Prezentujemy też ułatwiające to zadanie klawiatury MIDI, m.in. Novation SL MkII z systemem Automap. Przedstawimy zalety i wady sterowania za pomocą ekranów dotykowych, w tym aplikacji na iPada. Podpowiemy Wam także, co wybrać w miejsce klasycznej klawiatury oraz zaprezentujemy najbardziej zwariowane i innowacyjne urządzenia!