RME Babyface Pro FS - mój interfejs audio!

RME Babyface Pro

RME Babyface Pro to jeden z najbardziej kompaktowych, hi-endowych interfejsów audio na rynku., doskonała jakość dźwięku i 118 dB dynamiki na wyjściach pozwala wykorzystać go w dużych, profesjonalnych studiach do realizacji nagrań na najwyższym poziomie. Urządzenie jest zasilane z portu USB, więc można je zabrać w podróż z laptopem i może posłużyć do dokonania najwyższej jakości nagrań w terenie za pomocą dwóch mikrofonów pojemnościowych.  Innymi słowy, marzenie każdego sound-designera. 

Interfejs oferuje 12 wejść i 12 wyjść, w tym zrealizowane na złączach XLR wyjście do podłączenia monitorów oraz dwa wejścia liniowo-mikrofonowe z zasilaniem fantom.  Z boku znajdziemy stereofoniczne wyjście słuchawkowe oraz dodatkowe dwa wejścia, do których podłączymy nie tylko np. syntezatory ale także gitary. Wszystkie cyfrowe złącza, w tym ADAT IN/OUT, wejście i wyjście MIDI oraz port USB znajdują się z lewej strony. 

BAbyface jest dostarczane z aplikacją Totalmix FX, która pozwala na całkowitą swobodę w kierowaniu dźwięku z wejść i aplikacji komputerowych na wyjścia urządzenia. Na każdym kanale wejściowych i wyjściowym możemy także uruchamiać obsługiwane sprzętowo korektory parametryczne.

Co bardzo ważne poziom na wyjściach oraz wejściach urządzenia możemy w wygodny sposób regulować za pomocą dużego przestrajanego skokowo potencjometru. To samo dotyczy wejść. Za pomocą przycisku In wybieramy wejście a pomocą przycisku OUT, wybieramy wyjście, którego poziom głośności chcemy w danej chwili regulować. Domyślnie regulujemy wzmocnienie dla par wejść, ale ponowne wciśnięcie przycisku SELECT pozwala regulować poziom osobno dla Lewego i osobno dla prawego kanału. Z kolei dla wyjść możliwa jest zmiana. Co więcej w trybie MIX możemy decydować o ilości sygnału jaka jest kierowana z wybranego wejścia na wybrane wyjście urządzenia. 

Oprócz tego otrzymujemy bardzo użyteczną aplikację do analizy widma, szerokości bazy stereo i poziomów. Każdy profesjonalista używa tego typu narzędzia pomiarowych w swojej pracy.

Wreszcie wszystkie wyjścia, w tym także cyfrowe można przełączyć w tryb LOOPBACK. Oznacza to że mogę skierować sygnał z edytora dźwięku na cyfrowe porty 1-2, sygnał z przeglądarki komputerowej na 3-4, a sygnał z mikfronu na wyjścia 5-6 i zarejestrować każde z tych źródeł na osobnych śladach w programie Cubase chociażby. Z tej funkcji korzystam nagrywając dla Was tuto riale;)

Lista odcinków Kurs Interfejsy audio RME i Totalmix FX w praktyce

  1. RME Babyface Pro FS - mój interfejs audio! 1 access_time 2min 35sek RME Babyface Pro FS - mój interfejs audio!
  2. RME unboxing 2 access_time 0min 45sek RME unboxing
  3. Co to jest RME Totalmix? 3 access_time 1min 40sek Co to jest RME Totalmix?
  4. Totalmix od podstaw 4 Zaloguj się access_time 4min 4sek Totalmix od podstaw
  5. Co to jest loopback? 5 Zaloguj się access_time 2min 47sek Co to jest loopback?
  6. Jak nagrywac z efektami Totalmix FX 6 Zaloguj się access_time 2min 21sek Jak nagrywac z efektami Totalmix FX
  7. Totalmix channel layout 7 Zaloguj się access_time 3min 7sek Totalmix channel layout
  8. Totalmix Snapshots i Workspaces 8 Zaloguj się access_time 3min 34sek Totalmix Snapshots i Workspaces

Dostęp do wszystkich >243 godzin kursów za jedyne 239 zł / 365 dni!
+ GRATIS wszystkie nowe kursy

Naucz się z nami obsługi oprogramowania, poznaj tajniki miksu i masteringu!