RME Babyface Pro
RME Babyface Pro to jeden z najbardziej kompaktowych, hi-endowych interfejsów audio na rynku., doskonała jakość dźwięku i 118 dB dynamiki na wyjściach pozwala wykorzystać go w dużych, profesjonalnych studiach do realizacji nagrań na najwyższym poziomie. Urządzenie jest zasilane z portu USB, więc można je zabrać w podróż z laptopem i może posłużyć do dokonania najwyższej jakości nagrań w terenie za pomocą dwóch mikrofonów pojemnościowych. Innymi słowy, marzenie każdego sound-designera.
Interfejs oferuje 12 wejść i 12 wyjść, w tym zrealizowane na złączach XLR wyjście do podłączenia monitorów oraz dwa wejścia liniowo-mikrofonowe z zasilaniem fantom. Z boku znajdziemy stereofoniczne wyjście słuchawkowe oraz dodatkowe dwa wejścia, do których podłączymy nie tylko np. syntezatory ale także gitary. Wszystkie cyfrowe złącza, w tym ADAT IN/OUT, wejście i wyjście MIDI oraz port USB znajdują się z lewej strony.
BAbyface jest dostarczane z aplikacją Totalmix FX, która pozwala na całkowitą swobodę w kierowaniu dźwięku z wejść i aplikacji komputerowych na wyjścia urządzenia. Na każdym kanale wejściowych i wyjściowym możemy także uruchamiać obsługiwane sprzętowo korektory parametryczne.
Co bardzo ważne poziom na wyjściach oraz wejściach urządzenia możemy w wygodny sposób regulować za pomocą dużego przestrajanego skokowo potencjometru. To samo dotyczy wejść. Za pomocą przycisku In wybieramy wejście a pomocą przycisku OUT, wybieramy wyjście, którego poziom głośności chcemy w danej chwili regulować. Domyślnie regulujemy wzmocnienie dla par wejść, ale ponowne wciśnięcie przycisku SELECT pozwala regulować poziom osobno dla Lewego i osobno dla prawego kanału. Z kolei dla wyjść możliwa jest zmiana. Co więcej w trybie MIX możemy decydować o ilości sygnału jaka jest kierowana z wybranego wejścia na wybrane wyjście urządzenia.
Oprócz tego otrzymujemy bardzo użyteczną aplikację do analizy widma, szerokości bazy stereo i poziomów. Każdy profesjonalista używa tego typu narzędzia pomiarowych w swojej pracy.
Wreszcie wszystkie wyjścia, w tym także cyfrowe można przełączyć w tryb LOOPBACK. Oznacza to że mogę skierować sygnał z edytora dźwięku na cyfrowe porty 1-2, sygnał z przeglądarki komputerowej na 3-4, a sygnał z mikfronu na wyjścia 5-6 i zarejestrować każde z tych źródeł na osobnych śladach w programie Cubase chociażby. Z tej funkcji korzystam nagrywając dla Was tuto riale;)