Pogłos w produkcji muzycznej

Pogłos w produkcji muzycznej

access_time33min 57sek
video_library 4 odcinków

Wykup dostęp do kursu

cena kursu
99,99 zł
Brutto
Dostęp do wszystkich >215 godzin kursów za jedyne 239 zł / 365 dni!

Pogłos w produkcji muzycznej - opis

Czy zdarzyło Ci się, że po przejrzeniu wszystkich gotowych ustawień swojego ulubionego procesora pogłosowego nie byłeś w pełni zadowolony z rezultatów? Jeśli tak, to pozwól że nauczę Cię poruszać się w gąszczu parametrów pogłosów algorytmicznych, przedstawię zależności pomiędzy rozmaitymi ustawieniami oraz zalecenia co ich stosowania w odniesieniu do różnych źródeł dźwięku. To będzie wielka uczta dla swoich uszu! Przedstawię podstawy tworzenia przestrzeni w nagraniach binauralnych, a także masę technik i sztuczek, które sprawią, że Twoje nagrania będą brzmiały selektywnie i przestrzennie. Przede wszystkim jednak nauczę Cię świadomego operowania pogłosem, abyś mógł realizować swoje artystyczną wizje i uzyskać pożądaną głębię w swoich nagraniach. 

UWAGA: KURS W BUDOWIE, PREMIERA I kw. 2021

Room, Hall, Plate czy Srping Reverb?

Wielu początkujących producentów polega na wbudowanych w instrumenty wirtualne procesorach pogłosowych albo stosuje tego rodzaju efekty intuicyjnie bądź schematycznie, np. do wokalu – pogłos typu plate, do werbla – algorytm typu room itd. Dlatego możliwie szczegółowo przedstawię różne rodzaje pogłosu, popularne emulacje, przedstawię ich silne i słabe strony, a także przykłady zastosowania w praktyce. 

Z jakich pogłosów wtyczkowych korzystam w kursie?

W celu realizacji tego wyjątkowego kursu zgromadziłem ogromną liczbę wtyczek różnych firm, od replik słynnych pogłosów mechanicznych, po nowoczesne procesory algorytmiczne, splotowe i bazujące na uczeniu maszynowym. 

Dlaczego warto nauczyć się obsługi różnych procesorów pogłosowych?

Stosowanie pogłosu to w dużym stopniu kwestia gustu i estetyki, ale to również funkcja gatunku, tempa utworu, obwiedni dźwięku i barwy instrumentu.  Efekt ten w ogromnym stopniu wpływa naszą percepcję umiejscowienia dźwięku w przestrzeni, ale może także przywoływać różne emocje i skojarzenia.

Dostęp do wszystkich >215 godzin kursów za jedyne 239 zł / 365 dni!
+ GRATIS wszystkie nowe kursy

Naucz się z nami obsługi oprogramowania, poznaj tajniki miksu i masteringu!